• Haberler> > Yalvaç’ta doğumevi binası yıkım çalışmaları başladı

  Yalvaç’ta doğumevi binası yıkım çalışmaları başladı

  Yalvaç’ta doğumevi binası yıkım çalışmaları başladı

  Yalvaç’ta bir dernek tarafından huzurevi olarak yapılan ve Yalvaç Belediyesi’ne verilen, ardından Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilerek uzun süre Yalvaç Doğum ve Çocuk Bakımevi olarak hizmet veren binanın yıkım çalışmaları başladı.

  2014 yılında yeni hastane binasının hizmete girmesiyle boşaltılan ve yaklaşık 7 yıldır metruk vaziyette boş bekleyen binayla ilgili olarak yaz aylarında yapılan meclis toplantısında yıkım kararı alınmıştı.

  Kararın alınmasının ardından yine uzun bir bekleyişe giren metruk bina, yıkımın gecikmesiyle ilgili gelen tepkiler üzerine hastaneden devir alınarak yıkımı ihale edildi. Ankaralı bir firmanın aldığı yıkım çalışmaları bu hafta sonu başladı ve bugün de devam ediyor.

  Depreme dayanıklı olmadığı belirtilen binanın güçlendirilmesi için belirlenen tahmini rakamdan daha düşüğüne yeni bina yapılabileceği gerekçesiyle yıkılan binanın ardından söz konusu arazinin nasıl değerlendirileceği merak konusu.

  Zira, söz konusu binanın yapıldığı derneğin de yöneticileri arasında yer alan Külcü ailesi, arsalarını huzurevi olarak yapılması şartıyla verdiklerini belirterek, söz konusu binanın yıkımına karşı çıkıyorlardı. Binanın yıkımının ardından yerine nasıl bir proje yapılacağı merakla beklenirken, antik kentin dibindeki bu alanda yeniden bir inşaat izninin verilip verilmeyeceği de bilinmiyor.

  Diğer yandan, çevrede oturan vatandaşlar, binanın mevcuttaki metruk haliyle tehlike yarattığı için yıkım kararına destek veriyorlardı. (ozyalvac)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler