• Haberler> > Yalvaç ESKKK’da Yağcı Ve Ekibi Yeniden Görevde

  Yalvaç ESKKK’da Yağcı Ve Ekibi Yeniden Görevde

  Yalvaç ESKKK’da Yağcı Ve Ekibi Yeniden Görevde

  Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin bu yılbaşında yapılması gereken ancak covid19 salgını tedbirleri nedeniyle ertelenen genel kurulu yapıldı.

  Yalvaç Belediye Kültür Merkezi düğün salonunda saat 11.00’de başlayan genel kurul toplantısına Yalvaç Kaymakam vekili Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Isparta ESKK Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, YALTSO Başkanı Yalçın Kurucu, çevre il ve ilçelerin ESKK kooperatif başkanları, ilçemizdeki meslek odalarının başkanları, bazı bankaların şube müdürleri, çeşitli STK’ların temsilcileri ile kooperatif üyeleri ve İl Ticaret Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

  Genel kurulda açılışın ardından ilk olarak divan başkanlığı için seçim yapıldı, oy birliği ile Ahmet Tural genel kurul divan başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okundu.

  Divan Başkanlığına seçilen Bölge Birlik Başkanı Ahmet Tural, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek yaptığı açış konuşmasında esnafın içinde bulunduğu zorlukları atlatabilmesi için dayanışma içinde olunması gerektiğini ifade etti. Tural “Ahilik kültürü ile yetişen esnafımız zor günlerinde birbirine yardımcı olmayı, dayanışmayı her zaman bilmiştir” dedi.

  Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sürmeli Yağcı da yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden bugüne yaptıkları çalışmalarla kooperatifin büyük atılım gösterdiğini belirtti. Yağcı “4.700 TL. olan plasmanımızı 49.000 TL.’ye yükselttik. % 48’lerde olan takip oranını % 15’e düşürdük. Kredi üst limitini 100.000’den 225.000 TL’ye yükselttik. Ayrıca 7 yıl vade ile sıfır araç kredisini 500.000 TL., 10 yıl vade ile işyeri alım kredisini yine 500.000 TL. olarak kullandırılabilir duruma getirdik. Böylece 10 kat büyüme sağladık” dedi.

  Üç yıl için görev yapacak Bölge Birlik Temsilcilikleri seçimi yapıldı. Bölge Birliği Temsilciliklerine: Sürmeli Yağcı, Emin Ayten, Cihangir Akdut seçildiler. 2018-2019-2020 yıllarına ait Yönetim Kurulu faaliyet raporları ile Denetim Kurulu raporları ve Bilanço, Gelir-Gider tabloları okunup görüşüldü ve yapılan oylama sonucu raporlar ve tablolar kabul edildi. Kooperatif ana sözleşmesinin 66. Maddesinin değiştirilmesi için sunulan teklif oy birliği ile kabul edildi.

  2021, 2022 ve 2023 yılları tahmini bütçesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından bu yıllarda Yönetim ve Denetim Kurulları üyelerine ödenecek aylık ücret, huzur hakkı ve yollukların belirlenmesinin ardından Denetim Kurulu üyelikleri için  seçim yapıldı ve halen bu görevi yapan Mustafa Nazlı ile İsmail Şenol üç yıllığına görev yapmak üzere tekrar seçildi. Başka bir gündem maddesine göre,  vefat eden kooperatif üyelerinin ailelerine yapılacak yardımın 2.500 TL. olarak belirlenmesine oy birliği ile karar verildi.

  Halen görevde olan Sürmeli Yağcı, Tuncay Türker, Cihangir Akdut, Emin Ayten, YaşarKoca‘dan oluşan Yalvaç ESKKK Yönetim Kurulu, tek liste ile gidilen seçimde önümüzdeki üç yıl daha görev yapmak üzere yeniden seçildi.

  Yalvaç ESKKK genel kurulu, dilek ve temenniler bölümünün ardından tüm kooperatif üyeleri ve misafirler için yapılan yemek ikramı ile son buldu. (ozyalvac.com)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler