• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Tek millet olduğumuzu hissediyoruz

  Tek millet olduğumuzu hissediyoruz

  Tek millet olduğumuzu hissediyoruz

  Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Isparta Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkan Vekili Süleyman Gülboy’u makamında ziyaret eden Nesibova, “Ispartalı kardeşlerimizden hep sevgi gördük” dedi.

  Ziyarette konuşan Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, “Isparta’da üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimizle bir araya gelmek amacıyla şehirde bulunuyorum.  SDÜ ve ISUBU’da 255 öğrencimiz bulunuyor. Bundan mutlu oluyoruz. Öğrencilerimizin her hangi bir problemleri varsa bunların çözümü noktasında sizlerden katkı bekliyoruz. Türkiye’nin 79 ilinde bizim öğrencilerimiz var. Bunun sebebi bizim ülkede herkes Türkiye’yi yabancı ülke gibi görmüyor. Herkes kendi evladını buraya rahatlıkla eğitime gönderiyor. Ispartalı kardeşlerimizden de öğrencilerimize yönelik hep sevgi gördük. Onları sahiplendiler. Bunları görmek, sizlerdeki sıcaklığı görmek bizleri çok mutlu ediyor. Biz tek millet olduğumuzu hissediyoruz” dedi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Belediye Başkan Vekili Süleyman Gülboy da, “Belediyemizi ziyaretlerinizden dolayı memnuniyetlerimizi ifade etmek isterim. Azerbaycan kardeş bir ülkemizdir. Ülkemizden de orada öğrenciler olduğu gibi burada da Azeri öğrencilerimiz mevcut. Eğitim gören öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Ziyaretlerinizden dolayı teşekkürlerimi sunarım” görüşlerinde bulundu.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler