• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:45 (22.01.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:45 (22.01.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:45 (22.01.2019)

   

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2018/1432 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : ISPARTA İLİMERKEZ ALİKÖY K 8389 ADA 6 PARSELDE KAYITLI 20.194,00 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ YEDİ BLOK ALTIŞAR KATLI BETONARME BİNA VE ARSASI ANA TAŞINMAZ NİTELİKLİ B1-7 BLOK 4. KAT 22 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM KONUT CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Parsel üzeride 7 blok bina bulunmaktadır. Mevcut projeye göre brüt 74,00 m2 yüzölçümlü 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo,wc, antre, koridor ve 1 balkondan ibarettir, kaloriferli, doğalgaz yakıtlı, merkezi sistem ısıtmalı, 2 asansörlü, 2 cepheli (kuzey-doğu) site içi, otoparklı, kat mülkiyetli, imar planısınırı içinde meskun konut alanında kalmakta, betonarma karkas yapı, yaklaşık 8 yıllık binadır. 20/08/2009 tarihli yapı ruhsatı 20/03/2010 tarihli yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcuttur. 1. derece deprem bölgesindedir, yapı denetim uygulanmamıştır, alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 9 km uzaklıktadır.

  Adresi                          : Akkent Mahallesi 6005 Sokak Toki Evleri B1-7 Blok Kat 4 D 22

  Merkez / ISPARTA

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 171.741,84 TL

  KDV Oranı                 : %1

  Kaydındaki Şerhler    : 29/09/2016 Gün ve 14114 Yevmiye sayılı T Garanti Bankası A.Ş lehine    İpotek şerhi vardır.

  1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU

  MERKEZ/ISPARTA ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5-İİK ‘nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

  6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1432 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2019

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler