• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 84 (07.02.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 84 (07.02.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 84 (07.02.2019)

   

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2018/417 TLMT.

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : ISPARTA İLİ İSTİKLAL 1 MAHALLESİ KAZIM KARABEKİR CADDESİ MEVKİİ 471 ADA 37 PARSELDE KAYITLI 471,28 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ ARSA CİNSİ ANA TAŞINMAZ NİTELİKLİ 4. KAT 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM DUBLEKS MESKEN SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Parsel üzerinde 1 adet apartman bulunmaktadır. Borçluya ait 4. Kat 10 Nolu Dubleks daire alt kat brüt 102,00 m2 yüzölçümlü 3 oda, mutfak, banyo, lavabo, wc, antre, koridor ve 2 balkondan ibareddir. Üst kat brüt 65,0 m2 yüzölçümlü, 1 oda, banyo ve terastan ibarettir. Tabanlar ahşap kaplama, ıslak hacimler seramik kaplama, mutfak dolapları mevcut, alt kattan üst kata gçten merdivenli çıkalmaktadır, kaloriferli, doğalgaz yakıtlı, bireysel kombili, içinde oturulmaktadır. 2 cepheli, her kat 2 dairedir, kat irtifaklıdır, çatılı, otoparklı yanında İstiklal Cami vardır. çevresinde Atatürk Stadyumu ve okullar bulunmaktadır. İmar sınırı içinde olup meskun konut alanında betonarme karkas yapı, yaklaşık 4 yıllık binadır. 24/04/2013 tarihli yapı ruhsatı 05/09/2014 tarihli yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcuttur. 1. derece deprem bölgesindedir, yapı denetim uygulaması yapılmıştır, alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır, şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 800 mt uzaklıktadır.

  Adresi                          : İstiklal Mahallesi 1107 Hacı Benlioğlu Apt 4. Kat D:10 (Dubleks)

  Merkez / ISPARTA

  Yüzölçümü                  : 471,28 m2

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 406.133,88 TL

  KDV Oranı                 : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası ş bendi Uyarınca Muaf

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:15 – 10:20 arası
  2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:15 – 10:20 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

   

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Konya 5. İcra Müdürlüğü’nün 26/12/2018 Gün ve 2018/6296 Esas sayılı talimatı uyarınca konut finansmanı sözleşmesine dayalı teminat verilen ipotek olması sebebi ile KDV Kanunu 17/4 Maddesi uyarınca KDV’den muaf tutulması gerektiği belirtildiğinden satış işlemlerinde 3065 Sayılı KDV Kanunun 17/4 Maddesi ş bendi uyarınca KDV’den istisna tutulmasına, Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5-İİK ‘nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

  6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

   

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler