• Haberler> > Onların Bize Bıraktığı Emanetin Bekçisiyiz

  Onların Bize Bıraktığı Emanetin Bekçisiyiz

  Onların Bize Bıraktığı Emanetin Bekçisiyiz

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

  Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin tarihte eşi benzeri görülmemiş bir başarı olduğunu ifade eden Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural mesajında, “18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek canını hiçe sayan ve bu büyük zaferi kazanan ecdadın torunları olmaktan gurur duyuyoruz. Milletimiz, Çanakkale’de topuyla, tüfeğiyle canı pahasına mücadele verip büyük bir destan yazmıştır. Çanakkale Zaferi, bağımsızlık için verilen başarılı bir mücadele olmasının yanı sıra Türk milletinin dayanışmasının, birlik ve beraberliğinin de simgesidir. Tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen milletimizin canı pahasına savaşarak kazandığı bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yoldaki en önemli adımdır. Çanakkale’nin her karış toprağı, ülkenin ört bir yanından şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır. Ecdadımız şanlı tarihi boyunca bağımsızlığı için savaşmış ve sömürgeciliğe karşı bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti kurmayı başarmıştır” dedi.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk milletinin, vatanı ve bağımsızlığı uğruna ölümü göze alabileceğini Çanakkale Zaferi ile dünyaya gösterdiğini belirten Başkan Tural “ Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu vatanı dünyada hak ettiği konuma taşımak için daha çok çalışmalı ve bizi biz yapan milli değerlerimizi daima canlı tutmalıyız. Bu gururlu günü kutlarken, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizler için canlarını feda ederek adını tarihe altın harflerle yazdıran aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi minnetle anıyoruz. Onların bizlere bıraktığı emanetin bekçisiyiz” ifadelerine yer verdi. (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler