• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Meclisten başkana borçlanma yetkisi

  Meclisten başkana borçlanma yetkisi

  Meclisten başkana borçlanma yetkisi

  Isparta Belediye Meclisi Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e asfalt çalışmalarında kullanılan bitüm malzemesi alınması için İller Bankasından 7,5 milyon liralık borçlanma yetkisi verdi.

  Belediye Meclisinin dün yapılan Eylül ayı son olağan toplantısında borçlanma konusu görüşülerek karara bağlandı.

  Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında gerçekleşen ve saat 14.30’da başlayan toplantının üçüncü gündem maddesinde yer alan konu hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor, Komisyon Başkanı Fahretdin Gözgün tarafından okundu. Başkan Gözgün raporda; “Isparta Belediyesi olarak, Belediye Sınırları içinde ulaşımı sağlamak ve bu konuda halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için mevcut ancak çeşitli etkenler sonucunda deforme olan, İmara yeni açılacak konut alanlarının ulaşımını sağlamak amacı ile Asfalt dökümünde kullanılan bitüm alınması, bu açıklanan nedenlerle yollarımızın yeniden asfaltlanması için ihtiyacımız olan bitüm bedelinin nakit olarak TÜPRAŞ tesislerine yatırılması ve 7,5 milyon lira İller Bankasından borçlanma yapılması komisyonumuzca uygun bulunmuştur. Yüce Meclisimizin takdirlerine ve tasviplerine arz olunur” dedi.

  Daha sonra, meclis üyelerinin onayına sunulan rapor kabul edildi. Böylece, Başkan Başdeğirmen asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere bitüm malzemesi alımı konusunda İller Bankasından 7 milyon 500 bin lira borçlanma yapabilecek. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler