• Haberler> > Mavigül Kreş Zihin Gelişimine Odaklandı  

  Mavigül Kreş Zihin Gelişimine Odaklandı  

  Mavigül Kreş Zihin Gelişimine Odaklandı  

  Uluslararası projelerde çalışarak Avrupa Standartlarında okul öncesi kurum olduğunu ispatlayan Mavigül Kreş Anakolu ve Çocuk Kulübü fark yaratmaya devam ediyor.

  Açıldığı günden beri başarılı çalışmalara imza atan Mavigül Kreş Anakolu ve Çocuk Kulübü, Tema vakfı il temsilcisi ve Kurum kurucu ve sorumlu müdürlerinden Aysel İnce kreşle ilgili şu bilgileri verdi. “Uluslararası projeleri programında çalışarak Avrupa Standartlarında okulöncesi kurum olduğunu ispatladı. Alanında Uzman idarecileri; Avrupa da lider ülke olan Finlandiya eğitim Sistemini inceleyerek, aktif programları içinde görev aldı. Kurumlarının eğitimini Aysel İnce ve Orhan Mavi 70 yıllık Tecrübe ile uluslararası standarta yükselttiler. MEB programını uluslararası disiplinlerle özgünleştirerek kendilerine özgü programı yaptılar.

  Programımız ile çocuğun zihin gelişimine odaklandık. Çünkü biliyoruz ki, çocuğun beyin gelişiminin, kişiliğin ve özgüvenin  %90 ı  0-6 yaş arasında gelişiyor. Programımızın çalışılması sonucunda; çocuğun beynindeki nöronların hareketi hızlanacak; beynin kullanılan alanı genişleyecek ve hızlı düşünebilme, analiz sentez yapabilme, soru sorabilme, düşündüğünü ifade edebilme, duygularını yönetebilme becerileri kazanır. Bizde grup sorumlularının Yaptığı kağıt etkinlikleri yer almaz. Çünkü çocuğa kazanımı yoktur.

  Davranış gelişimi üzerine çalışırız.  Yabancı dil ( halfday ), Zep, tema, scamper, aflatun, bünyemizdeki yüzme havuzunda yüzme, felsefe, ekoloji ve doğa eğitimi, sıfır atık, geri dönüşüm, robotik kodlama, akıl oyunları ve sanat etkinlikleri ders ve disiplinlerini; alanında uzman öğretmenler ile çalışmamız sonucu, mezun ettiğimiz çocukların yaklaşık %70 i BİLSEM sınavlarını kazanıyor. Ses eğitimi ile de ilkokula hazır hale geliyor. Çocuklarımız, gittikleri okullarda da akademik ve yetenek eğitimlerinde okullarının gözdesi olabilecek düzeyde başarı sağlıyorlar. Kurumumuzda bulunan yabancı uyruklu anaokulu öğretmeni ile de yabancı dil öğretiminde iddialıyız. Her sene mayıs ayında canlı İngilizce radyo programımızla da fark yaratıyoruz çünkü 5-6 yaş grubu ile hiçbir kurum canlı İngilizce radyo programı yapamadı, biz yapabiliyorsak çalışıyor “muş”  gibi yapmadığımızdan.(İşimizi ciddiyetle yapıyoruz)

  Kurumumuz, okul öncesi projesine uyumlu olarak sıfırdan arsa üzerine  inşa edilmiştir. Öngörülerimiz sayesinde; fiziki şartları; yüksek tavan, üç duvar, geniş atölye anlayışıyla inşa edildiği için; pandemi de en sağlıklı  eğitim kurumu  olduğu  görülmüştür. Kurum binamızı; butik okul anlayışıyla, bilimin ışığında, sadece okulöncesi ve kulübü olarak ayırdık. Farkındayız ki bütün eğitim kademelerinin ( okulöncesi, ilkokul, ortaokul ,lise kademelerinin bir  binada bulunan kolejlerin) bir arada tek binada bulunmaları pedagojik sorunlara yol açıyor.

  Pandemi başlangıcından (1 haziran 2020) beri açık olan kurumumuz; tüm tedbirleri alarak, ara vermeksizin çalışmasına devam ederken, çocukların taşıyıcı olmadığını bizzat yaşayarak görmüştür. Verdiğimiz eğitimi; eğlenceli aktiviteler haline getirerek; kolay öğrenme yöntemleri, sevgi bağı ile mutlu çocuk, sağlıklı gelişim, huzurlu aile, anlayışımızla yola devam ediyoruz. Bizimle olma şansına sahip olmak, her çocuğun hakkı. Bizi tanımadan karar vermeyiniz.” Dedi. (YILDIRIM ERSOY)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler