• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Maskeli Birler Ders Başında

  Maskeli Birler Ders Başında

  Maskeli Birler Ders Başında

  2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk yüz yüze eğitimi çalan ilk zille birlikte başladı. Covid-19’a karşı her türlü sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarının alındığı okullarda ana sınıfı ve 1’nci sınıf öğrencileri bugün yüz yüze eğitimlerine başladı. Öğrenciler sınıflarına koşa koşa girerken, öğretmenleri her öğrenciye hoş geldin diyerek okul kapısında karşıladı.

   

  2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitimi dün başladı. 1’nci sınıflar ve anasınıfı öğrencileri okullarına ve öğretmenlerine kavuşurken, diğer öğrenciler için ise takvim belirsizliğini koruyor.

   

  İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz da bu anlamlı günde öğrencileri yalnız bırakmadı. Selçuklu Anokulu’nu ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz öğrencilerin heyecanını paylaştı.

  İl Müdürü Ömer Yılmaz, “2020-2021 eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Sağlık içinde inşallah bugün itibariyle yüz yüze eğitimlerimizi bugün başlatıyoruz. Diğer sınıflar; 2’nci, 3’ncü ve 4’üncü sınıflarımız uzaktan eğitimlerine devam edecekler. 1’nci sınıflarımız ve ana sınıflarımız birinci hafta 1 gün, ikinci ve üçüncü haftalarda 2’şer gün okula gelecekler. Bunların programlarını yaptık. Gerek okulların girişinde gerekse de internet sitelerimizde bununla ilgili açıklayıcı çizelgeler mevcut. Öğretmenlerimiz Whatsapp gruplarından da velilerimize programı iletiyor. Hijyen şartlarına, mesafeye ve maskeye dikkat ederek bugün eğitime başlıyoruz” dedi.

   

  Yılmaz, “Bu süreç içerisinde çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Onun için çocuklarımızın evde bilinçlenmesi adına temas noktalarını en aza indireceğiz. Oyunları yine uzaktan oyun şeklinde yapılacak. Teneffüslerimiz şubeler arasında dönüşümlü yapılacak. Bir şube teneffüse çıktığında diğer şube derste olacak. A grubu derse girdiğinde ise B grubu teneffüse çıkacak. Onun için okul bahçesini bugün sadece çocukları sınıflarına almak ve açıklamalarda bulunmak üzere velilerimize açtık. Çocuklarımızı sınıfa aldıktan sonra velilerimizi okul bahçesinin dışına alacağız ki çocuklarımız burada rahat bir ortamda teneffüslerini ve derslerini yapabilsinler. Velilerimiz bu dönem içerisinde sınıf ve okul içerisine kesinlikle alınmayacaklar. Bunun sebebi velilerimize karşı olan bir olumsuzluğumuz değil. Biz sizleri her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Ancak pandemi döneminde herhangi bir bulaşının meydana gelmesini engellemek adına bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu kılavuzlarda bu şekilde belirtildiği için sizlerin de bu konuda bizlere yardımcı olacağınızı ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.  HABER MERKEZİ

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler