• Haberler> > LÖSEV Yöneticilerinden Gazetemize Ziyaret  

  LÖSEV Yöneticilerinden Gazetemize Ziyaret  

  LÖSEV Yöneticilerinden Gazetemize Ziyaret  

  LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel, beraberinde Aktif İletişim Sorumlusu Neslihan Sirkeci Göller ve LSV Dükkan Sorumlusu Nurgül Cankanat ile birlikte Objektif Gazetesi’ni ziyaret etti. LÖSEV’in çalışmalarını anlatan Uğurel, “Biz sadece çocuklar değil, bütün kanser hastaları bize ulaşsın, biz onlara ulaşalım istiyoruz” dedi.

  LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel ve beraberindeki heyet dün Demokrat Gazetesi’ni ziyaret etti. Beraberinde Aktif İletişim Sorumlusu Neslihan Sirkeci Göller ve LSV Dükkan Sorumlusu Nurgül Cankanat ile birlikte yayın kuruluşumuzu ziyaret eden Uğurel, LÖSEV çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi.

  Uğurel, “Lösemi ve kanserin “amansız hastalıklar” olarak görüldüğü, 10 çocuktan 8’inin kaybedildiği 1998 senesinde, lösemili çocukların ve ailelerinin yüzlerinde bir tebessüm bırakabilmek için LÖSEV kuruldu. Bu zor ve engelli yolculukta iyilik ve sevgi doluydu kalbimiz.

  Bugün ise, ülkemizin en çok tanınan, güvenilen ve en çok üreten sivil toplum kuruluşu olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

  HAKLI GURUR VE MUTLULUK

  Bir avuç lösemili çocuk ile çıktığımız bu yolda bugün on binlerce lösemili ve kanserli çocuk ve yetişkin hastayı kucaklamış olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

  Bunu yalnız başarmadık. Yanımızda iyilik yapanın iyilik bulacağına inanan siz değerli dostlarımız, milyonlarca gönüllümüz vardı.

  Biliyoruz ki hep birlikte daha nice başarılara imza atacak ve iyileşerek hayata tutunan çocuklarımızın haklı gururunu sizinle paylaşacağız. Unutmayalım ki lösemi değil iyilik bulaşıcıdır” dedi.

  Uğurel, “Önce lösemili çocuklar sonra da tüm kanserli çocuklar için çıktık yola. Son olarak yetişkin onkoloji hastalarımızı da kattık aramıza. Zengin fakir, doğulu batılı, senden ya da benden demeden 75 milyonu kucaklamaya, kardeşlik türküleri söylemeye kararlıyız.

  Siz de bu mucizevi ülküye daha çok destek vererek daha fazla çocuğumuzun iyileşmesini ve annelerinin gülümsemesini sağlayabilirsiniz.

  GÜLÜMSEMELERİ MASKELER KAPATMASIN DİYE…

  Tüm çocuklarımızın, hastalarımızın gülümsemelerini maskeler kapatmasın diye el ele, yan yana ilerliyoruz; onların yarınlarına umut olmak için çalışıyoruz. Bu mücadelede sizin de yanımızda olmanız bize güç ve mutluluk verecektir” şeklinde konuştu.

  LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel, “Lösemi nedir, kemik iliği nakli nasıl yapılır hep birlikte öğrendik. Birbirlerine arkadaşlıktan da öte kardeşlik yapan lösemili çocuklarımızı, birbirinin çocuklarına annelik yapan lösemili çocukların annelerini izledik.

  ISPARTALILARA GÖNÜLLÜ OLUN ÇAĞRISI

  Bir çocuğun kumbarasında biriktirdiği parayı LÖSEV’e bağışlamasını, bir emeklinin son parasını, bir öğrencinin kanını lösemili bir çocuğun tedavisi için verdiğini gördük.

  Uzun yıllar konuşulacak, vakfın tarihinde altın harflerle yer alacak bu ülküde, bu insanlık abidesinde siz de yanımızda olmak istemez misiniz? Biz kocaman ve mutlu bir aileyiz” dedi.

  Uğurel, içerisinde bulunduğumuz haftanın Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu da hatırlatarak; Isparta’nın sosyal sorumluluk, yardımlaşma, dayanışma kültürünün yüksek bir il olduğunu kaydederek Ispartalıları LÖSEV Gönüllüsü olmaya davet etti.

  Milenyum Yayıncılık Genel Müdürü Sami Toksöz de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, her koşulda LÖSEV’in yanında yer alacaklarını ve bu konuda farkındalık yaratabilmek için tüm imkanları seferber edeceklerini söyledi. (NUMAN BÜYÜKÜNSAL)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler