• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Kırsal Kalkınmaya 15,6 Milyon TL hibe

  Kırsal Kalkınmaya 15,6 Milyon TL hibe

  Kırsal Kalkınmaya 15,6 Milyon TL hibe

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu “9. Proje Başvuru Çağrı dönemi II. Etap Sözleşme İmzalamaya Hak Kazanan Projeler” kapsamında Isparta’dan 20 proje sözleşme imzalamaya hak kazandı. Projelerin toplam yatırım tutarı 24 Milyon TL olarak açıklanırken, hibe destek tutarı ise 15,6 Milyon TL olarak tespit edildi.

   

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yapılan bilgilendirmede; “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu “9. Proje Başvuru Çağrı dönemi II. Etap Sözleşme İmzalamaya Hak Kazanan Projeler” listesini 18.10.2020 tarihinde yayınlamıştır. İlimizden bu etapta 20 proje  daha sözleşme imzalamaya hak kazanmıştır. Bu projelerin; Toplam Yatırım Tutarı: 24 Milyon TL, Hibe Destek Tutarı: 15,6 Milyon TL” bilgilendirmesi yapıldı.

  Açıklamada; “302. Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” başlığındaki bu projelerin sektörel dağılımı ise şöyledir; 2 Adet Mantarcılık Tesisi Kurulumu; Yatırım Tutarı: 5,7 Milyon TL, Hibe Tutarı: 3,7 Milyon TL dir.  (413 DN+187SA) Toplam 600 ton/yıl üretim kapasitesi

  2 Adet Seracılık Projesi: Yatırım Tutarı: 5,7 Milyon TL, Hibe Tutarı: 3,7 Milyon TL dir.

  Toplam 15,3 da yeni sera kurulacak, ilimizin önemli değerlerinden olan süs bitkileri yetiştiriciliğine önemli bir katkı sağlanacaktır. 3,3 Milyon Adet/Yıl Kesme Çicek üretilecektir.

  1 Adet Kurutma Tesisi Projesi; Yatırım Tutarı: 3,3 Milyon TL,  Hibe Tutarı: 2,2 Milyon TL.  Bu proje ile meyvecilik şehri olan Isparta’mıza, yaklaşık 145 ton/ yıl kapasiteli yeni bir tesis kazandıracağız.

  2 Adet Kırsal Turizm (Apart Otel) Projesi; Yatırım Tutarı: 5,6 Milyon TL,  Hibe Tutarı: 3,6 Milyon TL

  Yalvaç ilçesinde Apart Otel (20 Oda) ve Keçiborlu ilçesinde Bunglow (10 oda) Yapımı içeren projelerdir.

  11 Adet Makine-Ekipman Projesi; (Tıbbi Aromatik Bitkileri için),

  Yatırım Tutarı:1,4 Milyon TL, Hibe Tutarı:0,9 Milyon TL

  1 Adet Yenilenebilir Enerji Projesi, Yatırım Tutarı: 590 Bin TL,  Hibe: 385 Bin TL

  300 KW lık bir GES Projesi

  1 Adet Arıcılık Projesi; Yatırım Tutarı: 128 Bin TL,  Hibe Tutarı: 78 Bin TL

  Kalan projelerin inceleme süreci devam etmekte olup, bir sonraki Proje Seçim ve Değerlendirme Komisyonunda Kurum Merkezimizce ilan edilecektir.

  TKDK gerek iş geliştirme sürecinde gerekse yatırım sürecinde yatırımcıların yanında olmaya devam ediyor. Yatırımcılarımızı tebrik ediyor, Projelerin Isparta’mıza ve ülkemize hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz” denildi. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler