• Haberler> > ISUBÜ eğitim binasında ÇALIŞMALAR TAM GAZ

  ISUBÜ eğitim binasında ÇALIŞMALAR TAM GAZ

  ISUBÜ eğitim binasında ÇALIŞMALAR TAM GAZ

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulan Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği aracılığıyla ISUBÜ’ye kazandırılacak olan eğitim binasının inşaat çalışmaları tam gaz devam ediyor. Binanın çatı kaplama işlemleri devam ederken, dış cephe mantolama çalışmaları da sürüyor.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in eğitime desteği sürüyor. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin (ISUBÜ) fiziki yatırımlarını desteklemek amacıyla Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği kurulmuştu. Dernek tarafından Hızırbey Mahallesi’nde eski Kız Sağlık Kolejinin bulunduğu 5000 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 7 bin metrekare alanda eğitim binası yapılması için harekete geçilmişti. 2021 yılında geniş katılımla temeli atılan binanın yapım süreci aralıksız olarak devam ediyor.

  Isparta’ya şehir-üniversite buluşmasına iyi bir örnek olarak kazandırılacak olan eğitim binasının kaba inşaatında çalışmalar sona yaklaştı. Binanın çatı kaplaması devam ederken, dış cephe mantolama çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Bina içerisinde de ince işçiliklere başlandı. Eğitim binasının 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına hazır hale getirilmesi hedefleniyor.

  Hayırseverlerin destekleriyle yapılan eğitim binası 1000 metrekare alan üzerine kurulu, 5000 metrekare kapalı alan, bodrum+4 katlı, 20 derslik, 5 laboratuvar, 3 atölye, 30 akademik-idari personel odası olarak inşa ediliyor.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulan Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği vasıtasıyla ISUBÜ’ye kazandırılacak eğitim binasıyla, hastanelerin şehir hastanesine taşınmasından sonra bölgede azalan hareketlilik yeniden artacak. Bölgeye 5.000 öğrenci ve bunun yanı sıra idari ve akademik personelin gelmesiyle bölge yeniden eski hareketliliğine kavuşmuş olacak.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler