• Haberler> > Huzur Dolu Bir Memleket İstiyoruz

  Huzur Dolu Bir Memleket İstiyoruz

  Huzur Dolu Bir Memleket İstiyoruz

  CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle yayınladığı mesajında “Emek kutsaldır, emek çatlayan el, kırılan tırnak, eve yorgun argın gelen baba, ev işlerinden beli bükülen annedir. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız” dedi.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, yayınladığı mesajda “İşçisi, kamu çalışanı, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla meydanları dolduracağımız 1 Mayıs buluşmamızı bu yıl da ne yazık ki Covid-19 pandemi salgını nedeni ile evlerimizde kutladık.

  Bizler, bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler olarak, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününde umudumuz ve hasretimiz olan memleketin resmini tüm yüreklerde hep beraber çizeceğiz. 1 Mayıs’ın önemi bugün olduğu yarınlarda da savunacak olan bizler, küçük bir azınlık için, birkaç patron ve yandaş sermaye için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşayabileceği huzur dolu bir memleket istiyoruz. Emek kutsaldır, emek çatlayan el, kırılan tırnak, eve yorgun argın gelen baba, ev işlerinden beli bükülen annedir. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız.

  Virüs salgını ve yaşanan ekonomik kriz, öncelikle ücretli çalışan emekçileri etkilemektedir. Küresel virüs salgını, tüketim ekonomisinin dünyayı da tükettiği, uygulanan liberal politikaların hem ülkeler arasında hem de ülke içinde gelir adaletsizliğine yol açmıştır. Tüm bu gelişmeler ise  dünya toplumları ve bilim çevreleri tarafından değerlendirilmektedir.

  Bu zorlu günlerde hayatın devamı için canla başla çalışan, başta sağlık emekçileri olmak üzere verdiği emekle yaşama değer katan tüm gizli kahramanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun” dedi. (NUMAN BÜYÜKÜNSAL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler