• Haberler> > Güneş Gözlüğü Deyip Geçmeyin!

  Güneş Gözlüğü Deyip Geçmeyin!

  Güneş Gözlüğü Deyip Geçmeyin!

  Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gözlerimizi güneşten korumak için taktığımız gözlüklere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, “Gözlük deyip geçmeyin. Aldığınız yere, markasına ve özelliklerine dikkat edilmeli” dedi.

  Havaların ısınmaya başlamasıyla hemen her yerde satılmaya başlayan güneş gözlüklerinin çok ucuz fiyatlara satılıyor olması tehlike saçıyor. İnsanların ucuz fiyata bulup aldıkları gözlüklere dikkat çeken uzmanlar,  yediden yetmişe herkesin yaz aylarında daha sık kullandıkları güneş gözlükleri hakkında uyarıda bulundu. Dikkatli olunmazsa göz bozukluğuna sebep olduğu, gözde birçok hasara sebep olduğu daha da kötüsü körlüğe kadar gidebileceği uyarısında bulunuyorlar.

  Gözlüklerin güneşin zararlı ışınlarından korumasının yanı sıra şık ve güzel görünmek amacıyla renkli ve değişik tasarımlardaki ve cazip fiyatlı gözlükler ne yazık ki her zaman sağlıklı olmuyor. Tam aksine göz sağlığını ciddi anlamda bozuyor.

  Gözlerimizin bozulmaması ve ilerleyen zamanlarda göz problemleri yaşamamak ve daha sağlıklı bir süreç geçirmek için uzman doktora başvurmak ve doktorun önerdiği özelliklere sahip; markalı ve tescilli, kalitesi onaylanmış gözlükler alınmalı. Uygun fiyata alınan gözlüklerin etkisi hemen ortaya çıkmasa da zamanla göze verdiği hasarın geri dönüşü daha zor oluyor hatta ilerleyen süreçte pek mümkün olmuyor.  Bu nedenle gözlük, uzman doktorun ve gözlükçülerin işidir. Her zaman olduğu gibi bu işi de uzmanlara bırakın. Gözlerinizi sadece güneşten değil sahte gözlüklerden de sağlığınız için korumayı unutmayın. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler