• Haberler> > Eski Başkanları Unutmadı

  Eski Başkanları Unutmadı

  Eski Başkanları Unutmadı

  Eğirdir Belediye Meclisi 2021 Temmuz ayı toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Toplantıda Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar Eğirdir’e hizmet veren tüm Belediye Başkanlarının ilçeye yaptıkları hizmetler ve geçmişleri hazırlanan video ile tanıtıldı. Eğirdir Belediye Meclisinde ilk defa izletilen video büyük alkış aldı. Ayrıca video Eğirdir Belediyesinin sosyal medya hesaplarından da yayınlandı.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök yaptığı konuşmada; ‘Sevgili arkadaşlar İlçemizde 1975 ve 2021 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapmış olan Belediye Başkanlarımızı ve büyüklerimizi yadedelim, hatırlayalım istedik. Bütün büyüklerimizi iyi dileklerimizle anıyoruz, hayatta olanlara sağlık ve sıhhat diliyoruz. Bu videonun hazırlanmasında emeği geçen bir çok arkadaşımız var, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’ dedi.

  Eğirdir Belediye Meclisi toplantısına katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek; ‘Biraz önce çok güzel bir sunum hazırlanmış bende eski bir Belediye Başkanının oğlu olarak, bir belediyeci olarak gurur duydum. Allah bu memlekete taş üstüne taş koyanlardan razı olsun. Hepsi bu memlekete bir şeyler yapmak için çaba sarf etmişler ve gayret etmişler. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi.

  Sözlerine şöyle devam eden Gevrek; ‘Sağolsun Belediye Başkanımız bizi hiç geri çevirmedi, yurt yapımı için yer tahsisi yapıldı. 2021 yılında inşallah çocuklarımızın yurt ihtiyacını gidereceğiz. Yaklaşık 800 çocuğumuzun yurt talebini daha önce karşılayamıyorduk, bu ihtiyacı da çözmüş olacağız. Hem Bakanlığımız, hem de kurumumuz adına çok teşekkür ediyorum.  Öte yandan İlçemizde bulunan Kapalı Spor Salonumuzun yenilenmesi için 2 Milyon 32 Bin  TL. ödenek ayrıldı, yakında başlanacak. Yine önümüzdeki ay olimpik yüzme havuzumuza start vereceğiz, tüm çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet vererek yüzme öğreteceğiz’  ifadelerini kullandı. Isparta genelinde ve Eğirdir’de yapılan sportif faaliyetleri anlatan Murat Gevrek Başkan Veli GÖK’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

  Başkan Veli Gök ise; ‘Değerli arkadaşlar zaman zaman dost sohbetlerinde dile getiriyoruz. Bazı fırsatları iyi değerlendirmemiz lazım. Mesai mefhumu gözetmeden özellikle Eğirdir’e ilişkin faaliyetlerimizde bilgi ve deneyim olarak her zaman 24 saat bizlerden desteğini esirgemeyen  bir müdürümüz var, kendisine çok teşekkür ediyoruz.’ diyen  Başkan Veli GÖK ayrıca, ‘İlçemize kazandırılan yatırımlarımıza destek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Isparta Milletvekillerimize, Valimize ve Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz, dedi.

  Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne işletme tahsisi yapılan protokol ile devri  Eğirdir Belediye Meclisinin huzurunda imzalanarak gerçekleşti.

  Ayrıca Eğirdir Belediye Meclisinde  Birim Müdürleri  01/01/2021 – 30/06/2021 tarihleri arasında yaptıkları faaliyetleri brifing halinde sundular. Yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Veli GÖK birim müdürlerine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

  Yine İlçemiz parkları ve ağaçlandırma alanlarında yeni doğan bebeklerin adlarına ağaç dikimi için Eğirdir Belediye Meclisince karar alındı. Gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesi ile meclis devam etti.

  (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler