• Haberler> > En Büyük Güç Millet İradesidir

  En Büyük Güç Millet İradesidir

  En Büyük Güç Millet İradesidir

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle esnafa Türk bayrağı hediye edildi. Şehit yakınları ve gazilere ziyaret gerçekleştirildi. Birlik Başkanı Ahmet Tural, 15 Temmuz mesajında “Esnaf ve sanatkarımız milli iradeye ve demokrasiye her zaman sahip çıkacaktır” dedi. 

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü arefesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından esnafa Türk bayrağı hediye edildi. Hediye edilen bayraklar esnaf tarafından dükkanların camlarına asıldı.  Esnaf, Birlik Başkanı Ahmet Tural’a duyarlılığından dolayı teşekkür etti.  Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehit aileleri ve gazilere Birlik Başkanvekili İsmail Uygun ve oda başkanları tarafında ziyaret  gerçekleştirildi. Ziyarette şehit yakınları ve gazilere Kuran’-ı Kerim ve Türk bayrağı armağan edildi.

  BAŞKAN TURAL’DAN DEMOKRASİ VURGUSU

  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural 15 Temmuz mesajında demokrasi vurgusu yaptı.  Başkan Tural mesajında şunlara yer verdi

  “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş cumhuriyet hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe ve devletimizi işgal girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. Millet iradesine ve demokrasimize yönelik bu hain saldırıyı en kuvvetli bir biçimde bir kez daha kınıyoruz. Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkânı tanınmayacak, dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz; ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin ve milletimizin yanında yer alacaktır

  UNUTMAYIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

  Ne milletimize karşı yapılan ihaneti unutacağız, ne de milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı unutturacağız. Bu hain darbe girişimini unutturmamak, adına esnafımıza Türk bayrağımızı hediye ettik.  Çünkü ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Esnaf ve sanatkarımızın her zaman ülkesine, bayrağına, ezanına, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkacaktır. Esnafımız, mukaddes Türk Bayrağını dükkanına asarak bu asil millete hiçbir şekilde pranga vurulamayacağını bir kez daha gösterecektir. . Yine şehit yakınlarımıza ve gazilerimizi ziyaret ederek ay yıldızlı ay bayrağımızı ve mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim armağan ettik.  15 Temmuz gecesi Rabbimizin inayeti ve aziz milletimizin kararlılığı sayesinde darbeci teröristlerin oyunları bozulmuştur. Bu destansı direniş ruhu ilelebet canlı kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’da şehadete yürüyen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, bu yolda aldıkları yaraları bir ‘İstiklal Madalyası’ gibi şerefle taşıyan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler