• Haberler> > Elektrik ve Doğalgaz’a İndirim Yapılmalı

  Elektrik ve Doğalgaz’a İndirim Yapılmalı

  Elektrik ve Doğalgaz’a İndirim Yapılmalı

  Isparta’da uzun yıllardır yalıtım sektöründe adından sıkça söz ettiren Arma Yalıtım işletmecisi Fatih Meydan, döviz kurlarının düştüğü bir dönemde elektrik ve doğalgaza indirim yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

  Pandemi tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar sebebiyle hepimiz evlerimizde daha fazla vakit geçiriyoruz. Dolayısıyla doğalgaz ve elektrik faturaları da bu süreçte bir hayli arttı. Ancak, döviz kurlarının düştüğü bu dönemde doğalgaz ve elektriğe indirim yapılması gerektiği düşünülürken, tam tersi bir durum cep yakmaya devam ediyor.

  Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının devam eden etkileri nedeniyle daha çok evde kalan vatandaşlar, elektrik ve doğal gaz faturalarını son zamanlarda daha da çok artmasından şikayetçi. Ancak, esas sorun döviz kurlarında yaşanan düşüşe rağmen, bu düşüşün faturalara yansımıyor olması.

  Döviz kurları yükseldiği anda adeta zam yağmuru yaşadıklarını kaydeden vatandaşlar, kurların düşmesinin faturalara yansımamasına bir anlam veremiyor.

  Isparta’da uzun yıllardır yalıtım sektöründe adından sıkça söz ettiren Arma Yalıtım işletmecisi Fatih Meydan, “Yaklaşık bir yıldır süren pandemi koşullarında ve dondurucu soğukların ülke genelinde etkili olduğu bu günlerde, ısınma maliyet yükünü bir nebze de olsa hafifletmek için elektrik ve doğal gaza kayda değer bir kış indirimi yapılmalı” ifadelerini kullandı.

  DOĞALGAZDAN TASARRUF İÇİN MANTOLAMA ŞART

  Doğalgaz faturalarını düşürmek için mantolama uygulamalarının gerekliliğine işaret eden Meydan, “Isı yalıtımı sayesinde eviniz kışın daha çabuk ısınır, yazın ise daha kolay serinler; böylelikle binanızın dışından başlayarak enerji tasarrufu yapmaya başlamış olursunuz. Etkin bir ısı yalıtımı, ortalama %50 civarında enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Isı yalıtımı fiyatları ilk etapta kulağınıza yüksek gelse de aslında bu hem yaşam kaliteniz hem de maddi kazanımınız için yapılmış uzun vadeli bir yatırımdır. Isı yalıtımı, ortalama 2-3 sene içerisinde kendisini amorti eden bir uygulamadır. Enerji tasarrufu, size bireysel kazanç sağladığı gibi, dünyamızın geleceği için de son derece önemlidir” dedi. (NUMAN BÜYÜKÜNSAL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler