• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Dünya Diyabet Günü Kapsamında Bilgilendirme Standı Açtılar

  Dünya Diyabet Günü Kapsamında Bilgilendirme Standı Açtılar

  Dünya Diyabet Günü Kapsamında Bilgilendirme Standı Açtılar

  Isparta Şehir Hastanesinde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında, hastaneye gelen vatandaşları diyabete karşı bilgilendirmek için stant açıldı.

  14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle, hastane yöneticilerinin de katılımıyla, diyabet farkındalığını arttırmak ve bu diyabet hastalığına dikkat çekmek amacıyla hastaneye gelen vatandaşların bilinçlendirilmesi için diyabet hastalığının tüm dünyada kabul gören sembolü, mavi halka ve ışığı simgeleyen diyabet standı açıldı. Stantta diyabet hemşiresi Arzu Sert tarafından diyabet ile hastalıkla ilgili ilgili bilgilendirmelerin yanı sıra vatandaşlarımıza kan şekeri ölçümleri de yapıldı.

  Tüm insanları altında birleştiren gökyüzünü çağrıştırması nedeniyle diyabet için birleşmeyi ifade eden diyabetin de simgesi olan, mavi halkanın da kullanıldığı “Diyabet Hastalığı” konulu Yedişehitler İlköğretim Okulu 4.E sınıfı öğrencilerimizin yaptığı resimler stantta sergilendi. Hastane yöneticileri stantta öğrencilerin diyabet hastalığına farkındalığı artırmak için yaptıkları resim sergisini ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler