• Haberler> > Dinliyor, Not Alıyor, Meclise Taşıyor

  Dinliyor, Not Alıyor, Meclise Taşıyor

  Dinliyor, Not Alıyor, Meclise Taşıyor

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur köy ziyaretlerine devam etti. Milletvekili Cesur, köy ziyaretleri kapsamında Garip, Ortayazı, Yassıören ve Gençali köylerinde hem esnaflarla hem de vatandaşlarla bir araya geldi.

  İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, esnafları dolaşarak sorunlarını dinleyen Cesur, köy halkı ile sohbet etme fırsatı buldu.

  Köy meydanlarında vatandaşlarla buluşan Milletvekili Cesur, köylerde yaşanan sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşımak için notlar aldı.

  Gençali köyünden bir vatandaşın, “İki büyük sıkıntımız var. İlki, Eğirdir gölünün durumu içler acısı. Ovalarımıza artık su veremiyoruz. İkincisiyse artan elektrik ve su fiyatları. Ektiklerimizle bunları karşılayamıyoruz.” demesi üzerine başka vatandaşlar da Eğirdir Gölü ve yaşadıkları su sorunu hakkında şikayetlerini dile getirdi.

  Eğirdir Gölü’nün kurtarılması ve Isparta’nın köylerinde yaşanan su sorununa dair vermiş olduğu önergeleri hatırlatan Cesur, “Ben şimdi neden köylerimizi dolaşıyorum? Biz iktidar olduğumuzda köylerimizin, sizlerin sorunlarını bilmezsek, çalışıp hazırlıklı olmazsak bunları çözemeyiz. Bugüne kadar sizlerden dinlediklerimizle pek çok önergeler verdik ancak iktidar dikkate almadı. Pek çok çalışmalar yaptık, raporlar hazırladık ki, iktidara geldiğimizde liyakat sahibi arkadaşlarla bu sorunları hızlıca çözebilelim. Burada söylenenlerin hepsini toparlıyorum ki, yöntemini, kaynağını şimdiden hazırlayıp iktidar olduğumuzda bir an önce çalışmaya başlayabilelim. Sizin bizlere ilettiklerinizi iktidar olduğumuzda biz çözeceğiz. İlk olarak da Eğirdir Gölü’nü kurtaracağız.” dedi.

  Diğer vatandaşların da sorunlarını dinleyip notlar alan Milletvekili Aylin Cesur, köy meydanlarında vatandaşlarla buluşmalarının ardından ziyaretlerini tamamladı. (İYİ PARTİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler