• Haberler> > Dereceye Girmek İçin Kıyasıya Yarıştılar

  Dereceye Girmek İçin Kıyasıya Yarıştılar

  Dereceye Girmek İçin Kıyasıya Yarıştılar

  Isparta Valiliği öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Valilik Kupası Alp Disiplini Kayak ve Snowboard yarışları Davraz Kayak Merkezinde gerçekleştirildi. 100’ye yakın sporcunun katıldığı yarışlarda sporcular dereceye girmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

  Kayak sporunun il geneline tanıtımının yapılması, yaygınlaştırılması ve profesyonel kayakçı yetiştirmek amacıyla Akdeniz’in incisi Davraz Kayak Merkezi tesislerinde Valilik Kupası Alp Disiplini Kayak ve Snowboard Valilik Kupası yarışları düzenlendi.

  Isparta Valiliği öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü tarafından organize edilen yarışlara alp disiplini ve snowboard dallarından yaklaşık 100 sporcu katıldı.

  Alp disiplini ve snowboard dalları ve 10 farklı yaş grubunda yarışlara katılan sporcular dereceye girmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

   

  Yarışların sonunda ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren sporcuların madalyaları Vali  Ömer Seymenoğlu, Burdur Valisi Ali Arslantaş ve protokol üyeleri tarafından verildi. Madalya töreninin ardından Vali Seymenoğlu ve Vali Arslantaş genç sporcularla bol bol fotoğraf çektirdi.

   

  Düzenlenen yarışlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Seymenoğlu, bu tür organizasyonların genç kayakçıları spora kazandırmak için çok önemli önemli olduğuna vurgu yaptı. Vali Seymenoğlu, “İlk geldiğimiz günden itibaren Davraz’ın bu şehir için bir nimet olduğundan bahsediyoruz. Davrazı sadece turizm ve ekonomik anlamda değerlendirmenin yanında Davraz Kayak Merkezi ve bölgesini sosyal sorumluluk kapsamında da değerlendirip planlamaya başladık. Geldiğimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün spor salonu çalışması vardı. Şükürler olsun tamamladık ve hizmete aldık. Spor salonunun ilk çıktısı bu yıl düzenlediğimiz 1. Valilik Kupası yarışları oldu. Çünkü bu fiziki mekan olmadığı takdirde çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde eğitmemiz, pistlerde yarıştırmamız zor olacaktı. İlimize kazandırılan spor salonumuzu daha farklı spor etkinliklerimizde de kullanmayı düşünüyoruz. Davraz doğal olarak  bize bu fırsatı veriyor. Fırsatı değerlendirmek için organizasyonumuzu tamamladık. Emin olabilirsiniz ki önümüzdeki günlerde, yıllarda Isparta ilinin adını başta Türkiye olmak üzere her yerde duymaya başlayacağız. Çünkü kayak ve snowboard dallarında çok başarılı çocuklarımız var. Bize kalan onlara gerekli alt yapıyı hazırlamak ve iyi bir eğitimden geçirip bu tür yarışmalara gönderebilmek. Bu organizasyonda emeği geçen başta Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, Özel İdare Genel Sekreter Yardımcımıza, kayak kulüplerimizin yöneticelerimize, antrenörlerimize ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

   

  Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Türkiye Kayak Federasyonu talimatları ve pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen yarışlar hakkında bilgi verdi. İl Müdürü Murat Gevrek, “Valiliğimizin destekleriyle bu yıl ilk kez valilik kupası adı altında kayak ve snowboard yarışları düzenledik. 70 kayak, 22’de snowboard dallarında sporcumuz katıldı. Yoğun katılım bizi memnun etti. Amacımız kayak sporunu tanıtmak, ulusal ve uluslarası arenada ilimize kayak branşında temsil eden yetenekli sporcu sayımızı artırmak. Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürediyor, katılım sağlayan tüm sporcularımızı tebrkik ediyorum” dedi.

  Yarışların sonunda ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren sporcuların madalyalarını ise Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Burdur Valisi Ali Arslantaş ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

  Düzenlenen yarışlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Seymenoğlu, bu tür organizasyonlarla genç kayakçıların spora kazandırılması adına önemli olduğunu vurgu yaptı.

  Bu yıl birincisi gerçekleştirilen Valilik Kupası Alp Disiplini Kayak ve Snowboard yarışlarının bundan sonraki yıllarda geleneksel hâle getirilmesi planlanıyor. (NUMAN BÜYÜKÜNSAL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler