• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > COVİD-19 İLE MÜCADELEDE AŞILAMA HIZLANDI

  COVİD-19 İLE MÜCADELEDE AŞILAMA HIZLANDI

  COVİD-19 İLE MÜCADELEDE AŞILAMA HIZLANDI

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından SGK kayıtlı tüm çalışanlar ile 40 yaş ve üzeri olanlar koronavirüs aşısı olmak için hastanelerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Isparta’da uygulanan toplam aşı sayısı ise 252 bini aştı.

  Ülke genelinde olduğu gibi Isparta’da da Covid-19 aşılaması hızlandı. Bu kapsamda Isparta’da hem birinci hem de ikinci doz aşılama sürüyor. Geçen hafta aşılanan sayısı 212 bin olan Isparta’da bu sayı bugün itibariyle 252 bine ulaştı.
  Isparta’da geçen hafta 212 bin olan aşı sayısı, 252 bine yükseldi.
  Covid-19 salgını ile mücadele maske, mesafe ve hijyenin yanı sıra aşılama da büyük önem taşıyor.
  Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aşılama çalışması sürüyor. Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de bugüne kadar 35 milyon 168 bin kişi covid-19 aşısı yaptırırken, Isparta’da da rakam her geçen gün artıyor.
  Isparta’da bir tarafından birinci doz aşılama yapılırken, diğer taraftan da ikinci doz aşılamalar devam ediyor.

  Isparta’da 150 bin 924 kişiye birinci doz aşılama, 101 bin 332 kişiye ise ikinci doz aşılama yapıldı. Isparta’da aşılanan toplam kişi sayısı ise 252 bin 256 oldu.
  Batı Akdeniz’in diğer illeri olan Antalya’da toplam 1 milyon 203 bin 164, Burdur’da ise 155 bin 159 kişiye yeni tip koronavirüs aşısı yapıldı.
  Ülke genelinde uygulanan Covid-19 aşısına ilişkin sayılar, Sağlık Bakanlığının covid19 aşısı bilgilendirme platformundan il bazında takip edilebiliyor.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “İşçi ve memurların tamamı için yarın yeni bir gün başlıyor. SGK kayıtlı tüm çalışanlar… Yarın ilk işimiz aşı randevusu almak olsun!” ifadelerini kullanmıştı.

  Bakan Koca’nın bu paylaşımının ardından Isparta’da da aşı randevularında bir yoğunluk yaşandı. (KADİR ÖZDEMİR)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler