• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Bütçede Gözler Cuma’ya Çevrildi

  Bütçede Gözler Cuma’ya Çevrildi

  Bütçede Gözler Cuma’ya Çevrildi

  Isparta Belediyesinin 2021 yılı Performans Programı ile 2021 Mali Yılı Bütçesinin görüşmeleri bugün itibariyle başlayacak. Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen; “Hafta içinde 29 Daire Müdürümüz Mecliste çalışmalarını anlatacak. Son kararı Cuma günü vereceğiz” dedi.

  Belediye Meclisi’nin ‘Bütçe Ayı’ olarak bilinen Kasım ayı toplantıları devam ediyor. Belediye Meclis salonunda saat 14.30’da Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında gerçekleştirilen söz konusu toplantıların Cuma günkü bölümünde gündemdeki maddelerin ikisi hariç diğerleri görüşülerek karara bağlandı. Bilindiği gibi, Belediye Meclislerinin Kasım aylarında Bütçe konusunu karara bağlamak için 20 defa toplanma hakkı bulunuyor.

  KOMİSYON ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

  Meclis gündeminin birinci maddesinde bulunan; 2021 Yılı Performans Programı ile ikinci maddesinde bulunan 2021 Mali Yılı Bütçesinin görüşmeleri konusunda Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Fahretdin Gözgün meclis üyelerini bilgilendirdi ve her iki konuda da komisyonun çalışmalarının sürdüğünü belirterek, her iki konunun da önümüzdeki hafta meclise sunulacağını söyledi.

  BAŞDEĞİRMEN; “BELEDİYEMİZE BAĞLI

  29 MÜDÜRLÜK SUNUM YAPACAK”

  Meclis üyelerine hitaben konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen; “Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, daha önceki yıllarda bilindiği gibi sadece Performans Programı ile ilgili Mecliste sunum yapılıyordu. Şimdi ise, hem performans hem bütçe konusunda sunum yapılacak. Pazartesi gününden itibaren başlamak üzere Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri Belediyemiz bünyesindeki 29 Daire Müdürü gelip burada sunum yapacak ve bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra yapacaklarını mecliste sizlere anlatacaklar. Sizler de, tüm daire müdürlerimize merak ettiğiniz tüm soruları sorarak bilgilendirilmiş olacaksınız.

  “BÜTÇE VE PERFORMANS PROGRAMI

  CUMA GÜNÜ KARARA BAĞLANACAK”

  Önümüzdeki haftanın 4 günü yani Cuma gününe kadar bu sunumlar devam edecek. Cuma günü ise gerek 2021 Yılı Performans Programı gerekse 2021 Mali Yılı Bütçesine son halini verip burada hep birlikte karara bağlayacağız” dedi.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler