• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Bilgiç ve Gökgöz’den IGC’ye Ziyaret

  Bilgiç ve Gökgöz’den IGC’ye Ziyaret

  Bilgiç ve Gökgöz’den IGC’ye Ziyaret

  Isparta’da yayın hayatını sürdüren 13 gazeteden 11’inin birleşme konusundaki kararını olumlu bulduklarını ve desteklerini belirten Ak Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, her zaman Isparta Basınının yanında yer aldıklarını ifade ederek destek sözü verdiler.

  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’a hayırlı olsun ziyaretlerine bir yenisi daha eklendi. TBMM Başkan Vekili ve Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz dün beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin ve AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Aynur Köse, AK  Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Hacer Küçükyumru ve  AK Parti İl Tanıtım Medya Başkanı Dilek Gündüz ile birlikte Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı Nokta Gazetesindeki ofisinde ziyaret etti. Çok samimi bir ortamda geçen ziyarette Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mustafa Savlu, Başkan Vekili Emre Altuğ, Genel Sekreter Selçuk Öcal, Muhasip Onur Bedir’in yanı sıra Gülsas Gazetesi sahibi Yasin Şişman, Çözüm Gazetesi sahibi Şakir Aksöz, Manşet Gazetesi sahibi Hakan Yaman, Oluşum Gazetesi sahibi Tarkan Çetin, Medya 32 internet sitesi sahibi Yunus Özler ile Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Duayen Gazeteci Nasuh Özkan’da hazır bulundu.

  “ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN, ALLAH UTANDIRMASIN…”

  Ziyarette konuşan TBMM Başkanı Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç,  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen Mustafa Baş’ı yeni görevinden dolayı tebrik ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Isparta Gazeteciler Cemiyetinin kongresinde basın mensuplarının Mustafa Baş’dan yana tercihlerini kullandıklarını hatırlatan Bilgiç, “Bu konuda hiç kimsenin küsmeye veya darılmaya hakkı yok. Basın mensupları kendi arasında yaptığı seçim sonunda Mustafa Baş’ı bu göreve layık gördüler. Ben de kendisine bu görevinde başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun, Allah utandırmasın” dedi.

  Isparta Basınını yakından takip ettiklerini, doğru ve dürüst gazetecilerin her zaman yanında olduklarının mesajını veren Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Gazeteciler Cemiyetinin yeni yönetiminin her zaman yanında olacaklarını ifade etti. “Her türlü sorununuzun takipçisi olacağız ve çözümü noktasında da elimizden gelen gayreti gösteririz. Bundan hiç endişeniz olmasın” dedi.

  TEK ÇÖZÜM NOKTASI BİRLEŞMEK…

  Bu arada ziyaret sırasında başta Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş ve diğer gazete sahipleri yaşanan sorunları dile getirdiler. Cemiyet Başkanı Mustafa Baş, Isparta Basınının geçtiğimiz yıldan itibaren Basın İlan Kurumunun denetimine tabi olmaya başladığını hatırlatarak bu nedenle şartların ağırlaştığını ve eskiye göre gazetelere çeşitli yaptırımlar uygulanmaya başlandığını ifade ederek “tek çaremiz birleşmek” dedi.  Basının her geçen gün ağırlaşan ve getirilen yeni şartlar karşısında ekonomik olarak darboğaza girdiğini kaydeden Baş, “Bu konuda Isparta’da yayın hayatını sürdüren 13 yerel gazeteden 11’i birleşme konusunda imza atmış durumdalar. İki gazetemiz henüz bu konuya olumlu bakmıyor. Biz bu konuda tekrar görüşmelerde bulunup önümüzdeki haftaya kadar bu işi nihai bir sonuca ulaştırmak istiyoruz ve birleşmeye sıcak bakan gazete sahipleriyle birlikte İstanbul’a giderek Basın İlan Kurumu Genel Müdürü ile görüşmek istiyoruz. Birleşme konusundaki iyi niyetimizi göstermek istiyoruz. Bu konuda sizlerden de destek istiyor ve bekliyoruz” dedi.

  Bu konuda görüşlerini belirten diğer gazete sahipleri de birleşmenin kendilerini için tek çözüm olduğunu ifade ederek artık bu şartlarda gazetelerin yayın hayatlarını sürdürebilmesinin çok zor olduğu noktasında görüşlerini ifade ettiler.

  ISPARTA BASINININ BİRLEŞME PROJESİNE TAM DESTEK…

  IGC ziyaretinde Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Mehmet Uğur Gökgöz’de Cemiyet Başkanı Mustafa Baş ile diğer gazete sahiplerinin birleşme konusundaki kararını desteklediklerini ve bu konuda her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti. Isparta’daki yerel gazetelerin sayısının 3’e indirilmesi fikrinin çok olumlu bir görüş olduğunu kaydeden Bilgiç, “Sizleri birleşme noktasında kararlı görüyorum. İnşallah birleşmeyi gerçekleştirirsiniz. Sizlere Basın İlan Kurumu Genel Müdürü ile görüşmeniz noktasında yardımcı olurum. Ayrıca Isparta’da birleşmeye sıcak bakmayan Gazete sahipleriyle de ikna noktasında görüşebilirim. Birleşirseniz daha güçlü olursunuz” dedi.

  AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz’de Gazetelerin birleşme konusundaki görüşlerine kendisinin de katıldığını ifade ederek, “Dilerim bu birleşme en kısa  sürede gerçekleşir” dedi.

  Ziyaret sonunda Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile  Mehmet Uğur Gökgöz’e günün anısına hediye takdim etti. (IGC BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler