• Haberler> > BİK’ten Ispartalı Gazetecilere Eğitim

  BİK’ten Ispartalı Gazetecilere Eğitim

  BİK’ten Ispartalı Gazetecilere Eğitim

  Isparta’da tüm gazete temsilcileriyle birlikte Basın ilan Kurumu İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Antalya Şube Müdürlüğü tarafından online olarak “Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi” toplantısı düzenlendi.

  Basın ilan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç toplantıya başlamadan bütün gazetecileri selamladı. Erkılınç konuşmasında toplantının amacına değindi. Basın işletmelerinin daha donanımlı hale getirilmesi hakkında konuşan Erkılınç, Eğitimin resmi ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz gazetelerin reklam departmanlarında çalışan personelin ve reklamcılık noktasında bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi ve gelir artışının sağlanması amacıyla düzenlendiğini ve bu tür buluşmalara önem verdiğini vurguladı.

  Isparta merkez ve ilçelerinde resmi ilan ve reklam hakkını haiz gazetelerin çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen eğitimi, İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel verdi.

  İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel, Isparta Merkez ilçesinde gazete temsilcileriyle biraya gelerek meslekte var olan sorunları, medyada reklamcılığın geliştirilmesi ve  yapılması gerekenler hakkında  toplantı yaptı. Toplantıda öne çıkan konulardan birisi Gazeteciliğin şuan ki konumu ve reklam alma sıkıntıları oldu.

  Cihat Zafer Demirel eğitiminde ‘Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Sayın Rıdvan Duran her platformda “Basın İlan Kurumu için yerel gazetelerin önemi büyük. Bu yüzden yerel basının ayakta kalması ve güçlenmesi için kurum olarak elimizden geleni yapıyoruz. Dijital dönüşüm süreçlerinde basınımızın ihtiyaçlarının farkında olarak, hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz.” ifadelerine yer verir. Kurum 60 yıldır olduğu gibi yine Türk basınının yanında ve desteklerini artırarak devam ettiriyor. Yerel basın için reklam gelirlerinin öneminin farkında olarak gerçekleştirildiğimiz bu eğitimlerin, yerel basınımız için motivasyon oluşturmasını umuyor, geniş katılımı için Ispartalı gazetecilerimize teşekkür ediyorum.’ dedi.

  Online olarak geçekleştirilen eğitimde Demirel, gazetelerin dijital medyadan daha çok reklam alması gerektiğini, bu bağlamda gazete ve internet haber siteleri ile ticari kuruluşların daha iyi tanıtılıp satış ve pazarlamaya katkı sağlanması hakkında gazetecilere bilgi verdi. Demirel konuşmasında bir başka vurguladığı konuda gazetelerin çağa ayak uydurup yeni teknolojilerle tanışması ve bu alanlarda uygulama yapması gerektiği oldu. Demirel konuşmasını Gazeteciliğin asla ölmeyeceğini sadece mecra değiştireceği ile bitirdi. (BÜŞRA AKGÜN)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler