• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Başdeğirmen: Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız

  Başdeğirmen: Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız

  Başdeğirmen: Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız

  Isparta Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları ortak bildiri ile kınandı. Başkan Şükrü Başdeğirmen ve Meclis üyeleri ortak bildiriyle “Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız” mesajı verdi. Belediye hizmet binası ve meclis salonu, Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla donatıldı.

  Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantıları dün başladı. Belediye Meclis salonunda saat 14.00’te Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.
  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, toplantı öncesi tüm meclis üyelerini salon dışındaki alana davet ederek Türkiye ve Azerbaycan Bayraklarıyla donatılmış alanda birlikte zafer işaretleri yaparak fotoğraf çektirdiler.
  Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısı tüm Türkiye’de olduğu gibi Isparta Belediyesi Belediye Meclisinde de tepkiyle karşılandı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen toplantı öncesi Azerbaycan’a Ermenistan tarafından yapılan saldırıya karşı sert tepki gösterdi ve Meclis üyeleri de Başkan Başdeğirmen’in söylemlerine katılarak ortak tavır sergilendi.
  ORTAK BİLDİRİYİ BAŞKAN
  BAŞDEĞİRMEN OKUDU
  Isparta Belediyesi Meclisi’nde grubu bulunan Ak Parti, MHP ve İYİ Parti’nin imzaladığı bildiriyle, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısı ortak bildiri metni ile kınandı. Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısına tepki göstermek için hazırlanan ortak metni Belediye Başkanı Şükrü Başdeğrimen okudu. Meclis üyelerinin ortak imzası ile okunan ve “Aziz Milletimize” diyerek başlayan ortak bildiri de; Isparta Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partiler olarak, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 28 Eylül 2020 tarihinde Yukarı Karabağ’da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz.
  Bu son saldırı yakın zamanda Tovruz’da gerçekleştirdiği saldırılardan sonra, Ermenistan’ın bölgede kalıcı barışın ve istikrarın tesisi önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir. Sovyetler Birliği’nin dağılması ile birlikte Azerbaycan topraklarını 30 yıla yakın süredir işgali altında tutan Ermenistan’ın Azeri kardeşlerimize yaptığı soykırım ve işkence halen hafızalarımızdadır. Azerbaycan topraklarına yaptığı yeni saldırı ile başka amaç ve hedefler peşinde olduğu açıkça anlaşılan Ermenistan’ın bu saldırısı asla kabul edilemez. Bizler, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmayı destekliyoruz. Saldırıda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize ise acil şifalar diliyoruz.
  “TÜRKİYE DESTEĞİNİ ORTAYA KOYMAKTAN
  HİÇBİR ZAMAN ÇEKİNMEYECEKTİR”
  Terörle mücadelesinde, Kıbrıs sorununda, Ege meselesinde, Doğu Akdeniz’de haklılığını ve kararlılığını bekası ve çıkarları kapsamında hep birlikte tüm dünyaya gösteren Türkiye, Güney Kafkasya meselesinde de kararlılığını ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir” denildi.
  Dağlık Karabağ konusunda da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin duruşunun belli olduğunu vurgulayan Başkan Başdeğirmen, Azerbaycan’ın her zaman yanında olduklarını vurguladı.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler