• Haberler> > Bakan’dan Duble Yol İstedi

  Bakan’dan Duble Yol İstedi

  Bakan’dan Duble Yol İstedi

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, hafta sonu bir dizi inceleme için Isparta’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Eğirdir – Gelendost arası Duble Yol yapımına ilişkin bir dosya sundu.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Isparta ziyareti programının tamamına katıldı.  Isparta Valiliği ziyareti sırasında Eğirdir için önem arz eden konuları dosya halinde görseller ile birlikte Bakan Karaismailoğlu’na sunan Başkan Veli Gök, konular hakkında da bilgiler verdi. Eğirdir Elması ve Eğirdir ile ilgili materyaller ve elma ürünlerini de Bakana hediye eden Başkan Veli Gök’ün sunduğu dosyada şu ifadelere yer verildi;

  “Eğirdir Gelendost duble yolunun yapılmasına ihtiyacımız var desteğinizi arz ederiz. Eğirdir Isparta tren yolu projesi ve Eğirdir gar projesi DDY bölge müdürlüğümüzce proje ve keşifleri hazırlanarak yatırıma teklif edilmiş olup Projenin hayata geçmesi halinde yolcu nakliyeciliği, yük nakliyeciliği, turizm ve dağ komando sevkiyatları açısından önemli katkı sağlayacaktır.

  Yatırıma alınabilmesi için desteğinizi arz ederiz.

  Eğirdir balıkçı barınağı limanı ikinci etap imar planı 1 adet 122,50 m yüzer iskele ve 1 adet 70 m yüzer iskele inşaatı ve 50 m rıhtım inşaatı planlanmış olup projenin hayata geçmesi halinde balıkçı barınağımızın mevcut 110 tekne olan yanaşma kapasitesi yaklaşık 200 tekneye çıkacaktır. Balıkçı barınağında söz konusu ilave rıhtım ve iskele yapımı balıkçılık, turizm ve su sporları açısından gelişmekte olan ilçemize önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.desteğinizi arz ederiz.

  Eğirdir  Dereboğazı  yolunun genişletilerek boğaz ova bölgesinde kanalın her iki tarafından DSİ  istimlakında olan güzargahların kanalın her iki tarafı gidiş geliş şeklinde yeni istimlak yapmadan tarım alanlarının da korunması ile yolun yapılmasına ihtiyacımız var desteğinizi arz ederiz” (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler