• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Arıcılık eğitimleri sürüyor

  Arıcılık eğitimleri sürüyor

  Arıcılık eğitimleri sürüyor

  Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Arı Yetiştirme Kursu” ve “Ana Arı ve Arı Sütü Üretimi Kursu” düzenlendi.

  Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenen Arı Yetiştirme Kursunu başarı ile tamamlayan 37 arı yetiştiricisine sertifikaları teslim edildi. Bunun yanında 27 yetiştiricinin katılımıyla açılan “Ana Arı ve Arı Sütü Üretimi Kursu” halen devam ediyor.

  İlimiz geçiş bölgesinde yer alması nedeniyle geniş bir bitki florasına sahip. Bunun sonucu olarak gerek yavru arı üretimi gerekse bal üretimi için arıcıların tercih ettiği bir bölge durumunda.

  Bilhassa kekik, yağlık gül ve lavanta ürün desenimizin geniş alanlara ulaşması ile bu bölgelerden elde edilen ballar kendisine has aroması ile yöremizde ve ülkemizin diğer bölgelerinden talep görüyor. Arıcılar doğal yapısı ile önemli bir besin değerine sahip olan bal üretimi yanında, polen ve arı sütü üretimi de yapılıyor.

  Ayrıca önemli bir meyve üretim merkezi olan ilimizde arılar meyvelerde çiçek zamanı döllenmeye yardımcı olmakta ve meyveciliğe önemli miktarda fayda sağlıyor.

  Arıcılık için büyük yatırım sermayesi gerekmemesi, doğa ile iç içe bir yaşam ile sağlıklı bir ortamda yüksek getirili ürün elde edilmesi arıcılığa her kesimden ilgi duyulmasını sağlıyor. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler