• Haberler> > “27 Mart Dünya Tiyatro Günü”

  “27 Mart Dünya Tiyatro Günü”

  “27 Mart Dünya Tiyatro Günü”

  Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” kapsamında “Radyoda Çehov” isimli radyo tiyatrosu ile dinleyicisiyle buluştu.

  Bu yıl pandemi nedeniyle sahnelerden uzakta olan SDÜ Sahne Sanatları Bölümünce hazırlanan program, Radyo SDÜ’de yayınlandı. Rus oyun yazarı Anton Çehov’un hayatının konu edildiği programda, yazarın “Sayfiye’de Yaz” ile “Sevgili Doktor” isimli kısa oyunlarında yer verilen Cerrah sahnesi radyo tiyatrosu formunda seslendirildi.

  Düzenlemesini Dr. Öğr. Üyesi Müşerref Öztürk Çetindoğan’ın üstlendiği; seslendirmesini Öğr. Gör. A. Bülent Özbirgül, Arş. Gör. Mustafa Kayabaşı, Murat Kasap, Birsen Baskan ve Tevfik Altın’ın yaptığı; ses kayıt, montaj ve kurguda Murat Kasap ve Ömer Faruk Avcı’nın yer aldığı “Radyoda Çehov” programının afiş tasarımı, Dr. Öğr. Üyesi Fatih Nalbantoğlu’na ait.

  Program, Nisan ayı boyunca her Cumartesi günü yine saat 20.00’de Radyo SDÜ’de dinleyicisiyle buluşmaya devam edecek. (SDÜ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler