• Haberler> > 25 Yıllık Yılan Hikayesinde Mutlu Son

  25 Yıllık Yılan Hikayesinde Mutlu Son

  25 Yıllık Yılan Hikayesinde Mutlu Son

  Isparta’da 25 yıldır bitirilemeyen ve ‘Yılan Hikayesi’ne dönen Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi (ITKM) yapılan muhteşem bir törenle hizmete açıldı. İlk etapta Kültür Merkezinin hizmet vereceği alanda Eylül ayının son haftasında ise, işyerleri faaliyete geçecek.

  Temeli dönemin Belediye Başkanı Mehmet Aybatılı tarafından 1997 yılında atılan ve aradan geçen yıllarda adeta sürüncemede kalan Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi nihayet hizmete açıldı.

  Bu doğrultuda dün ITKM’nin Kültür Merkezinde görkemli bir açılış töreni gerçekleştirildi. Saat 16.00’da başlayan törene; TBMM Başkanvekili ve Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Ak Parti Isparta Milletvekili ve YSK Temsilcisi Recep Özel, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal ve TMSF Yöneticileri, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar, Ünlü Gazeteci Yavuz Donat, Daire Müdürleri ve çok sayıda STK Başkan ve Temsilcisi, Muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

  Törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen yaptı. Başdeğirmen konuşmasında; “Bugün büyük bir gün. Bugün Isparta’nın 25 yılına damgasını vuran bu inşaatın açıldığı gün. Biliyorsunuz burası için ‘Yılan hikayesi’ dediler, ‘Aşkımız ITKM gibi hiç bitmesin’ dediler. Tabi bugünlere kolay gelinmedi. Davalar, zeyilnameler derken bugünlere gelindi. Allah’a şükürler olsun ki, biz geldik ve burasını tamamlayarak bugün hizmete açıyoruz” dedi.

  TMSF Başkanı Muhiddin Gülal da konuşmasında; “Sayın Cumhurbaşkanımıza konuyu ilettiğimizde kendisi ’25 yıl süren inşaat mı olur? Isparta’daki o inşaatı en kısa sürede tamamlayın’ talimatı verdi. Bizde geldi burada yaptığımız incelemelerde buranın mezbelelik olduğunu gördük ve bitirme kararı aldık. Bugün gelinen noktada bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

  Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz de konuşmasında; “Bugün, yıllardır bitirilemeyen inşaatın bitirilmesinin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bu iradeyi ortaya koyanlara ve Isparta halkına hayırlı olsun” dedi.

  Ak Parti Milletvekili ve YSK Temsilcisi Recep Özel de konuşmasında; “Burası Isparta’nın kalbiydi. Burası Çarşamba pazarıydı, halk pazarıydı. Burada ben çocukluğumda çok simit sattım, naylon poşet sattım, sakız sattım. Ama bugün Allaha şükürler olsun ki, tüm zorluklara rağmen, geçmişte inşaat yıllarda yapılmamasına rağmen tüm bu olumsuzlukları geçtik ve açılması konumuna geldik. Hayırlı olsun” dedi.

  TBMM Başkanvekili ve Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Ak Parti’nin verilen sözleri yerine getirdiğini belirterek; “Bizler bunun için çalışıyoruz. İnşaallah diğer tüm projeleri de bir bir yerine getirip halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

  Törenden yapılan konuşmaların ardından ITKM’nin açılış kurdelası tüm katılımcı protokol üyeleri tarafından kesilerek hizmete açıldı. Açılışın ardından ise protokol ve vatandaşlar Isparta Belediyesi Kültür Merkezi’ni gezerek incelemelerde bulundular.  (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler