• Haberler> > 2021 yılı çalışmalarını denetledi

  2021 yılı çalışmalarını denetledi

  2021 yılı çalışmalarını denetledi

  Isparta Orman Bölge Müdürü Eğirdir Fidanlık Müdürlüğünde 2021 yılı çalışmalarını denetledi. Bölge Müdürü Refik Ulusoy, 2021 yılında 8.377.000 adet fidan yetiştirilmesi planlandığını ifade etti.

  Bölge Müdürü Refik Ulusoy Eğirdir Orman Fidanlık Müdürlüğündeki arazi çalışmaları, yeni çimlenen ardıç ve kestane fidanları, repikaj parselleri, ekime hazırlanan ardıç tohumları ve yeni şeflik binasında incelemelerde bulundu. Bölge Müdürümüze Fidanlık Müdürü Cumhur Gafar, Müdür Yardımcısı Sevim Özbey ve çalışanlar eşlik etti.

  Orman Bölge Müdürü yaptığı açıklamada Eğirdir Orman Fidanlık Müdürlüğünün, ürettiği fidanlarla ülkemizin ve bölgemizin yeşillenmesine çok önemli katkı sağladığını, özellikle gelir getirici türler kapsamında üretimi yapılan kestane, lavanta, biberiye ceviz ve badem gibi fidan üretimleriyle halkımızın ekonomik olarak da desteklendiğini, ekimi yapılmak üzere toplanan 70 ton ardıç kozalağının ekim öncesi hazırlık çalışmalarını inceleyerek ardıç fidanı üretiminde çimlenme engelinin giderilmesiyle son yıllarda alınan başarılı sonuçlara değinerek, Büyük onarımla tadilatı yapılan Eğirdir Fidanlık Şefliğince kullanılması planlanan ek binanın hayırlı olmasını dileyerek 2021 yılında 8.377.000 adet fidan yetiştirilmesi planlandığını ifade etti.

  Bölge Müdürü Refik Ulusoy yapılan başarılı çalışmalarla ilgili Eğirdir Fidanlık Müdürü Cumhur Gafar ve ekibine teşekkür ederek 2021 yılının tüm çalışanlar için kazasız, belasız, huzurlu ve başarılı geçmesini diledi. (BÜŞRA AKGÜN)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler