• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > 2021-2022 Sezonu Eylül-Ekim Aylarında Başlayacak

  2021-2022 Sezonu Eylül-Ekim Aylarında Başlayacak

  2021-2022 Sezonu Eylül-Ekim Aylarında Başlayacak

  TFF’den yapılan açıklamaya göre vakaların azalması nedeniyle Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme ve alt lig kategorilerinde maçların Eylül ve Ekim ayında başlatılması bekleniyor.

  Türkiye’de 1,5 yıldır birçok alanda olduğu gibi özellikle spor alanında da büyük sorunlar ve sıkıntılar yaşandı. TFF tarafından 2019-2020 futbol sezonunda olumsuz şartlara rağmen profesyonel maçlar tamamlanırken, 2020-2021 futbol sezonunda da yine profesyonel oynandı ve sorunsuz şekilde tamamlandı. Ayrıca Bölgesel Amatör Lig maçları da pandemi koşulları kapsamında oynatılıyor.

  Süper Amatör Lig ve diğer amatör ligler futbola hasret kaldı

  Son 1,5 yılda tüm ülkede Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme, Elit ligler, U14, U15, U16, U17, U19 ligleri de oynatılmadı ve bu liglerde oynayan futbolcular ve antrenörler futbola hasret kaldı.

  AMATÖRLERDEN TEPKİ GELDİ

  Profesyonel liglerde maçların oynatılmasına rağmen amatör kümede oynatılmaması bir çok kulüpte tepkilere neden oldu. Bu tepkilerin ardından Bölgesel Amatör Ligler başlatıldı, ancak diğer amatör branşlar oynatılmayarak ilerleyen sürece bırakıldı.

  2021-2022 SEZONU EYLÜL-EKİM AYLARINDA BAŞLAYACAK

  Tüm dünya da ve Türkiye’de de başlatılan aşılama çalışmaları hızlı ilerlerken, ışılama süreci amatör takımları da umutlandırdı. TFF’den yapılan açıklamaya göre aşılama sürecinin hızlı ilerlemesi ve vakaların her geçen gün düşmesi nedeniyle Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme ve alt lig kategorilerinde maçların Eylül ve Ekim ayında başlatılması bekleniyor. Aşılama ve vaka sayılarına göre kesin karar Ağustos ayında verilecek. TFF ve Kulüpler sürece pozitif bakıyor. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler