• Haberler> > 2020’de 634 Kurs Açıldı

  2020’de 634 Kurs Açıldı

  2020’de 634 Kurs Açıldı

  11 Ocak tarihinde yüz yüze eğitimlerine yeniden başlayan hayat boyu eğitim modeli kapsamında Halk Eğitim Merkezleri de faaliyetlerine başlamış oldu. Isparta Halk Eğitim Merkezi de fiziki mekanlarında yaptığı düzenlemelerde sürece kendini hazırladı. 

  Isparta Halk Eğitim Merkezinde 2020 yılında Bilgisayar İşletmenliği, Aşçılık, Pasta Yapımı, Cilt Bakım ve Epilasyon gibi toplamda 634 tane kurs açıldı ve bu kurslara 10 bin 987 kursiyer katıldı.

  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Karadem; “Pandeminin etkileri kurslarımıza katılım oranını etkiledi. Uzun süre yüz yüze eğitim veremedik. Zaman zaman online eğitimler devam etti. Ancak 11 Ocak tarihinde yüz yüze eğitimlerin yeninden başlamasıyla birlikte bizim de çalışmalarımız hızlandı” dedi.

  Pandemi kurallarına göre Halk Eğitim Merkezi’nde fiziki alanlarda yeni düzenlemeler yaptıklarını da kaydeden Karadem, sınıfların 4 metre olacak şekilde hazırlandığını söyledi.

  Karadem, pandemi döneminde açılan kurslar hakkında da bilgi vererek, 307 tane farklı alanlarda kursun açıldığını ve 4 bin 795 kişinin katılım sağladığını belirtti.

  En çok katılım sağlanan kursların mesleki eğitim kursları olduğunu dile getiren Karadem;  “Bir devlet memuru olmak isteyen bilgisayar kullanım kursuna başvuru yapıyor iken ustalık sınavına girecek ya da meslek edinecek birisi ise aşçılık, kuaförlük ve cilt bakım kurslarına yönleniyor. Biz de talepler ölçüsünde yeni kurslar düzenlemek için gayret gösteriyoruz” dedi.

  Halk Eğitim Müdürü Karedem, 2021 yılında da Halk Eğiti Merkezi’nin çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini kaydetti.

  Karadem, “Toplumun, iş ve yaşam becerilerini geliştirebilecek halkın yaşam kalitesini yükseltecek, her zaman ve her yerde eğitim vermek için varız. Bizim misyonumuz  İmkanları etkin ve verimli bir şekilde kullanarak bilim ve teknolojinin ışığında, toplumun kişisel ve mesleki gelişmelerine yönelik hizmetlerimizi en iyi şekilde yürütmektir” dedi. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler