• Haberler> > 20:00’den Sonra Tek Giriş

  20:00’den Sonra Tek Giriş

  20:00’den Sonra Tek Giriş

  Isparta’nın önemli değerlerinden biri olan Gölcük, özellikle yaz aylarında vatandaşın ilgi odağı halinde. Ancak, Gölcük’ün Dere Mahallesi üzerinden giriş yapılan kapısının saat 20:00’de kapandığını gören vatandaşlar şok oluyor. İşletmeciler ise güvenlik nedeniyle böyle bir tedbirin alındığını belirtiyor.

  Isparta’nın önemli değerlerinden birisi olan Gölcük Tabiat Parkı, özellikle yaz aylarında vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Deyim yerindeyse nefes almak için Gölcük’ün yolu tutan vatandaşlar Gölcük Tabiatında dinlenerek keyifli vakit geçirebiliyor.

  Ancak, bazı vatandaşlar Gölcük’e giriş ücretlerinin oldukça yüksek olduğunu belirterek durumdan şikayetlerini bildiriyor.

  Gölcük’le ilgili bir diğer şikayet ise son 1 aydır uygulanan bir uygulama. Öyle ki; Gölcük Tabiat Parkı’nın iki girişinden biri olan Dere Mahallesi üzerinden yapılan giriş kapısı saat 20:00’de kapatılıyor. Saat 20:00’den sonra, söz konusu kapı, giriş ve çıkışlara kapatılıyor.

  Demokrat Gazetesi Haber Merkezi’ne ulaşan vatandaşlar uygulamadan habersiz olarak akşam saatlerinde söz konusu kapıyı kullanmak üzere gittiklerinde çıkış için kapının açılmamasından şikayetçi oldular. Uzun araç kuyruklarının oluştuğunu söyleyen vatandaşlar uygulamanın anlamsız olduğunu söyledi.

  Gölcük Tabiat Parkı İşletmesi’ne ulaşan Demokrat Muhabiri ise söz konusu uygulamanın 1 aydır geçerli olduğunu ve güvenlik gerekçesi ile böyle bir karar aldıklarını söyledi. Her iki girişte de uyarı levhalarının konulduğunu hatırlatan işlemeciler “Güvenlik sebebi ile böyle bir uygulama getirdik. Her iki girişte de uyarı levhalarımız var. Ancak vatandaşlarımız bu uyarıyı dikkate almadığı için küçük bir mağduriyet yaşanmış olabilir” dedi. (YILDIRIM ERSOY)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler