• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Yangın Alanlarında İncelemelerde Bulundu

  Yangın Alanlarında İncelemelerde Bulundu

  Yangın Alanlarında İncelemelerde Bulundu

  Isparta Orman bölge Müdürü Refik Ulusoy Ağustos ayının 2’sinde Sütçüler Çandır Köyü, Yazılı kanyon mevkiinde çıkan yangın sahasında incelemelerde bulundu.

  2 Ağustosta sıcaklığın 30’nin üzerinde rutubetin % 5-10 ve rüzgarında 33 Km/saat olduğu Ülke genelindeki yangınlar nedeniyle yangınla mücadele gücünün % 20’lerde olduğun anda çıkan yangınla ve bu yangınla mücadele ederken çıkan Kovada, Şar deresi, ve Gölhisar yangınlarıyla 6 günlük yoğun bir mücadele sonucu kontrol altına alınan ve halen soğutma çalışması yapılan Çandır yangın sahasında incelemelerde bulundu.

  Isparta Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy çok daha büyük yangına dönüşme potansiyeline sahip olan orman yangınlarıyla mücadele çalışmasında bizlere destek olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürlüğüne, Isparta Milletvekillerine, Başta Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, Isparta Belediyesi başta olmak üzere, destek olan tüm belediyelere, Askeri erkân mensuplarına, İş makinası desteği sağlayan firmalara, Köy muhtarlarına, köylülere, gönüllülere, Sivil toplum örgütlerine ve yangın söndürme çalışmalarına doğrudan ve dolaylı olarak büyük bir özveriyle çalışma sergileyen meslektaşlarına teşekkür etti. Zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Ulusoy, yanık sahaların bir an önce boşaltılarak hızlı bir şekilde yeniden yeşil örtüsüne kavuşma çalışmalarını başlattıklarını belirterek, vatandaşların yaz mevsiminde açık alanlarda ateş yakmaması ve yeniden bu tür afetlerin yaşanmaması dileklerinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler