• Haberler> > Yalvaç’ta Su Alarmı!

  Yalvaç’ta Su Alarmı!

  Yalvaç’ta Su Alarmı!

  Yalvaç’ta neredeyse bu yıla kadar hiç rastlanmayan susuzluk sorunu vatandaşı bıktırırken, sorunun dile getirilmesi ve çözüm üretilmesi konusundaki suskunluk büyük tepki topluyor.

  Yaklaşık iki aydır ilçe merkezinde yaşanan içme suyu sorunu, özellikle bazı mahallelerde dayanılmaz boyuta ulaşırken; Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü’nün yaptığı kısa bir videolu açıklama dışında ne bir açıklama ne de çözüm üretilememesi vatandaşı karamsarlığa itiyor.

  Başkan Tütüncü’nün açıklamasında da belirttiği gibi, sorunun esas kaynağının altyapının yenilenememesi olduğu ifade edilirken, ne altyapı yenilenmesi için ne de yeni bir kaynak bulunması için olumlu bir gelişmenin olmaması da endişeyi arttırıyor.

  Başkan Tütüncü’nün yaklaşık 7,5 yıldır görevde olduğunu hatırlatan vatandaşlar, “Başkana iki dönemdir yetkiyi şehrimizin sorunlarını çözmesi için verdik. Yedi buçuk yıldır görevdeki bir başkanın altyapının yenilenmemiş olmasına suçu atması onu aklamaz ki? Ayrıca yaklaşık dört yıldır başkanın mensubu olduğu parti, iktidarın ortağı gibi hareket eden bir parti. Ak Parti milletvekilleriyle Yalvaç’ta fotoğraf verirken ya da bizzat Ankara’ya giderek bu konuda yardım istemek zor olmasa gerek. Nitekim, Ak Parti Milletvekili Recep Özel, başkanı susuzluk sorununun çözümü için açıkça davet eden bir açıklama yapmıştır. Altyapıyı yenileyememek bir yana, yaşanabilecek bu tür susuzluk sorunları için B-C planları olmayan bir yönetim anlayışı kusurludur. Bu sorunun çözümü için daha fazla gayret bekliyoruz.” yorumunda bulundular.

  MUHALEFET PARTİLERİ DE TATİLDE GALİBA

  Yalvaç Belediye Başkanı Tütüncü’nün yanı sıra yerelde muhalefet olan Ak Parti, CHP, İyi Parti ve SP İlçe yönetimlerini de suçlayan vatandaşlar, “Bu arkadaşlar, siyaseti hangi amaçla yapıyorlar bilemiyoruz. Şehir merkezinde iki aydır amansız bir susuzluk sorunu var. Birçok konuda beyanat üreten muhalefet partilerinin yöneticileri, böyle hayati bir konuda neden sessiz kalmaktadırlar. Vatandaşın yaşadığı susuzluk sorununu kim dile getirecek? Sadece sorunun dile getirilmesi değil; gerek çözüm için fikir üretilmesi gerekse belediye başkanının altyapının yenilenmesi için Ankara’ya giderek kulis yapmasına destek vermekten neden imtina etmektedirler? Yalvaç’ın sorununu gidip kime söyleyeceğiz. Kimden korkuyorsunuz, vatandaşın sorununu dile getirmeyi kendinize görev olarak mı görmüyorsunuz? Buradan Yalvaç Belediye Başkanı Tütüncü’ye ve tüm partilerin ilçe başkanlarına sesleniyoruz. Bir araya gelin, bir masa etrafında buluşun, bu sorunun çözümü için el ele verin. Hiç bir şey yapamıyorsanız, bari sesimizi duyurun.” çağrısında bulundular.

  Biz de vatandaşlarımızın bu haklı şikayeti, serzenişi ve değerli çağrısını kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. (ozyalvac.com)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler