• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Vali Seymenoğlu Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Vali Seymenoğlu Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Vali Seymenoğlu Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Vali  Ömer Seymenoğlu mahalle muhtarları ve merkeze bağlı köy muhtarları ile gün içinde iki ayrı  toplantıda bir araya geldi. İlk olarak il merkezine bağlı köyler ve kasabalarda görev yapan 26 muhtar  ile bir araya gelen Vali Seymenoğlu önemli konularda açıklamalarda bulundu.

  Toplantıda öncelikli olarak koronavirüs salgınına değinen Vali Seymenoğlu mücadelenin el birliği ile devam eden bir süreç olduğunu belirterek köylerde aşılama konusununsa vatandaşlara ayağında hizmet verildiğini kaydetti.

  Afetlere karşı hazırlıklı olunmasını ve bu kapsamda talep gelmesi durumunda AFAD yetkilerinin her köyde eğitim verebileceğini belirten Vali Seymenoğlu  ayrıca muhtarlardan, yaklaşan kış öncesinde köylerde ihtiyaç sahibi vatandaşlar var ise kendilerine bildirilmesini istedi.

  Konuşmasının sonunda muhtarlarda söz veren Vali Seymenoğlu iletilen talep ve önerileri değerlendirdi.

  Vali Ömer Seymenoğlu ardından Isparta il merkezinde görev yapan 44 mahallede muhataralıyla bir araya gelerek talep ve önerileri dinleyerek taleplerin çözümü konusunda ilgili birimlere talimat vereceğini söyledi.

  Mahalle muhtarları nezdinde, yaklaşan 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla il genelinde görev yapan tüm muhtarlarının gününü de kutlayan Vali Seymenoğlu, muhtarlık müessesinin geçmişten günümüze ulaşan köklü bir kurum olduğunun altını çizdi.

  Vali Seymenoğlu’nun gündemindeki diğer bir konu ise tüm acil çağrıların tek numara olarak 112’de birleşmesi oldu. Isparta’nın geçmiş yıllardan beri pilot olarak uyguladığı tek acil çağrı numarasının artık ülke genelinde de hizmete alındığını söyleyen Vali Seymenoğlu Polis, Jandarma, Sağlık, İtfaiye, AFAD, Orman Yangın gibi acil durum için ihtiyaç duyulan tüm kurumlara sadece 112 Acil Çağrı numarası üzerinden ulaşılabileceğini belirtti. (ISPARTA VALİLİĞİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler