• Haberler> > Üniversitelinin hayali temizlik görevlisi olmak!

  Üniversitelinin hayali temizlik görevlisi olmak!

  Üniversitelinin hayali temizlik görevlisi olmak!

  Isparta’da çeşitli hastanelerde çalıştırılmak üzere 26 Temizlik İşçisinin alınacağı duyuruldu. Aralarında Lisans ve Önlisans mezunu toplam 8074 (sekiz bin yetmiş dört) kişi İŞKUR’a temizlik işçisi olabilmek için başvuruda bulundu. Kuralar dün ve önceki gün çekildi. Talihlilerin listesi ise Sağlık Bakanlığı’nın iscisonuc.saglik.gov.tr web adresinde yayınlandı.

  Sağlık Bakanlığının Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Türkiye genelinde 11 bin 317 Sürekli İşçi Alımı Kurası Sonuçları yayınlanmaya başladı.

  Isparta’da 26 temizlik içsinin alınacağı açık pozisyona toplamda 8 bin 74 kişi başvurdu. Başvuru yapanların birçoğunun Üniversite Mezunu olduğu ortaya çıktı. Üniversitelerin 2 ve 4 yıllık bölümlerinden mezun olan gençlerin, kendi bölümlerini tercih etmek yerine temizlik işçisi olmak için çaba sarf etmesi dikkatlerden kaçmadı.

  Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi 28 Aralık itibariyle gerçekleştirildi. Kura çekiminin ardından binlerce aday sonuçları sorgulamak için Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuç ekranı ile ilgili detaylı araştırma yapıyor. Bakanlık bünyesine 11 bin 317 sürekli işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştirildi. Temizlikçi, güvenlik ve sürekli işçi alımı kura çekimi 28 Aralık Çarşamba günü başladı ve dün sona erdi.

  T.C. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca ülke genelinde 11 bin 317 sürekli işçi alımı için 28/11/2022 – 02/12/2022 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Sağlık Bakanlığı tarafından kura çekilmişti. Isparta’da da 26 temizlik kadrosu için 8074 başvuru gerçekleşti. Başvuru neticesinde 26 kişi temizlik işçisi olarak atandı. Kurada adı çıkanların önümüzdeki günlerde iş başı yapması bekleniyor.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler