• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:882 (06.09.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:882 (06.09.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:882 (06.09.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2018/2918 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : ISPARTA MERKEZ KULEÖNÜ KÖYÜ 175 ADA 4 PARSELDE KAYITLI 487,95 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ 2 KATLI KARGİR MESKEN VE ARSASI CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR.Taşınmaz üzerinde zemin kat+1.kattan ibaret kargir bina vardır.Bina ahşap oturtma çatılı, çatısı kiremitle kaplıdır ve bina dış cephesi sıvalı , boyalıdır. Bina girişi güney cephedendir. Giriş kapısı demir doğramalıdır. Binada her iki kat üç oda+salon+mutfak+banyo+tuvalet+antre+balkondan ibarettir.Zemin kat giriş kapısı ahşap doğramalı ve 1. kat giriş kapısı çelik kapıdır. Her iki katta iç kapılar ahşap ve penceler plastik doğramalıdır. Salon ve odaların zeminleri laminat kaplıdır. Duvarlar ve tavanlar plastik badanalıdır, ıslak hacimler(banyo+tuvalet+mutfak+antre) zeminleri seramik kaplıdır, banyo ve tuvalet duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahının alt ve üst dolapları ahşap doğramalıdır, mutfak tezgahları granittir. Kargir binaya bitişik ve batı cephesinde tek katlı yığma yapı müştemilat vardır. Müştemilat tek meyil çatılı ve çatsı kiremitle kaplıdır. Briket duvar örmeli müştemilatın dışcephesi sıvasız ve boyasızdır. Giriş kapısı demir doğramalı olan müştemilatın iç mekan zemini beton kaplıdır, tavanı yoktur, duvarları sıvasız ve boyasızdır.Mahallinde yapılan ölçüme göre kargir binanın her katı 140,00 m2 olmak üzere toplam 280,00 m2 inşaat alanına sahiptir. Müştemilat alanı 26,50 m2’dir. Bina yaklaşık 10 yaşında olup kalorifer ısınmalıdır.

  Adresi                          : Okul Mahallesi 141 Sokak No 13 Kuleönü Köyü Isparta Merkez / ISPARTA

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 249.482,96 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 10:40 – 10:50 arası
  2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:40 – 10:50 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

   

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, satış bedeli üzerinden yukarıda belirtilen oranda KDV.’nin alıcıya ait olacağı,satıştan doğan KDV.nin engeç bakiye ihale bedelininin yatırıldığı gün ilgili vergi dairesine yatırmaları yatırmadıkları takdirde ihale kararının kaldırılacağı,  1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2918 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/08/2018

   

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler