• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:149 (26.02.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:149 (26.02.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:149 (26.02.2019)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ-2017/20748 ESAS

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  TAŞINMAZIN Özellikleri: Isparta İli, Merkez İlçesi, Lagus Mahallesi, Harımlar Arası mevki, Ana taşınmaz zemin tipli, 91567207 zemin nolu, 6/999 cilt/sayfa nolu 150,83m2 yüzölçümlü, 163 ada, 17 parselde tarla vasfıyla tapuda kayıtlı ana taşınmazın borçluya ait1/3 hissesinin satışıdır. Satışa konu tarla hissesinin alanı 50,28m2 dir. Satışa konu taşınmaz hissesi Yakaören Köyü İle Deregümü Köyü arasında tarımsal araziler içerisinde, aynı zamanda Isparta -Burdur dağ yoluna yaklaşık500mt. mesafede yer aldığı, meyilsiz, düz zemin yapısında ve toprak kalitesinin iyi olduğu, etrafında bulunan kanallar vasıtası ile sulanabildiği, kıymet takdiri tarihi itibariyle üzerinde 8-10 yaşında 5 adet kiraz ağacının bulunduğu, çevre parsellerde genellikle meyvecilik yapıldığı bilirkişi raporunda belirtilmiştir. Detayı dosya ve bilirkişi raporunda mevcuttur.

  Adresi                          :Lagus Mahallesi, Harımlar Arası mevki 163 ada, 17 parsel Merkez / ISPARTA

  Yüzölçümü                  : Satışa konu tarla hissesinin alanı 50,28m2

  Kıymeti                        : 5.278,00 TL Kaydındaki Şerhler            : Tapu kaydındaki gibidir.

  KDV Oranı                 : %18

  1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 13:45 – 13:50 arası
  2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 13:45 – 13:50 arası

  Satış Yeri     : Kutlubey Mah. Öğretmenevi Karşısı Eski Adliye Binası Zemin Kat İhale Salonu Merkez-ISPARTA

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20748 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/02/2019

      Mürsel YILMAZ

  İcra Müdür Yardımcısı- 174880

  (İİK M.126)

  (* )İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

  : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan örnek 64’e karşılık gelmektedir

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler