• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:13 (13.01.2020)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:13 (13.01.2020)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:13 (13.01.2020)

  T.C.

  ISPARTA 1. İCRA DAİRESİ

  2017/18267 ESAS

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

  TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Isparta İli, merkez ilçesi, Karaağaç Mah., çay civarı mevki, 24386578 zemin nolu, 55/5330 cilt/sayfa nolu,1521 ada, 139 parselde arsa vasfıyla tapuda kayıtlı 305,12m2 yüzölçümlü ana taşınmazın borçlu adına kayıtlı 1266/2400 hissesinin satışıdır. Satışa konu taşınmaz hissesinin bulunduğu arsa vasıflı taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmadığı, boş arsa, düz arsa, imar parseli olduğu, çevresinde konutlar bulunduğu, yeni köy garajına yakın olduğu, imar planı içinde olduğu meskun konut alanında kaldığı, alt yapı hizmetlerinden yararlandığı, 1. derece deprem bölgesinde olduğu, şehir merkezine 2KM uzaklıkta olduğu bilirkişi raporunda bildirilmiştir. Detayı dosya ve bilirkişi raporunda mevcuttur.

  Adresi   : Davraz Mah. 3953 Sokak Boş Arsa Merkez / ISPARTA

  İmar Durumu    : İmar planı içerisinde iskan sahasında kaldığı, müstakil imar parseli olduğu, imar planına göre bitişik nizam, üç kat yapılaşma şartlarına tabi olduğu bildirilmiştir.

  Kıymeti                :177.045,88 TL                   Yüzölçümü : 305,12 m2 (taşınmazın tamamı)

  KDV Oranı           : %18                     Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 – 14:05 arası

  Satış Yeri: Kutlubey Mah. Öğretmenevi Karş. Eski Adliye Binası Zemin Kat İhale Salonu Merkez-ISPARTA

  Satış şartları :

  1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince hazırlanan tamamlayıcı ihale olması nedeniyle satış düşürülecektir.

  2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.

  3-1. İhalede ihale bedelini yatırmamak suretiyle satışın düşürülmesine sebep olan ihale alıcısının da ihaleye katılım talebi halinde yukarıda belirtilen oranda teminat alınmak suretiyle ihaleye dahil edilecektir. Taşınmaz kendisine ilk satışta pey sürdüğü miktarın üstünde bir bedel pey sürmesi ve ihale bedelinin tamamını peşin olarak ödemesi halinde ihale edilecektir. Kendisine ihale bedelini yatırmak üzere süre verilmeyecektir.

  4- Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  5-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  6- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  7- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 133.Maddesi gereğince tek satış günü verilmesine, satış ilanının ilgililere tebliğ edilmeyip mahalli bir gazetede ilan edilecektir.

  8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18267 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/01/2020

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler