• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:1204 (11.12.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:1204 (11.12.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:1204 (11.12.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2018/8368 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : ISPARTA MERKEZ KURTULUŞ MAHALLESİ 8246 ADA 16 PARSELDE KAYITLI 1.435,57 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ 6 KATLI BETONARME MESKEN VE ARSASI ZEMİN KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM İŞYERİ CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Parsel üzerinde 1 adet apartman bulunmaktadır. Mevcut projeye göre; zemin kat işyeri no=5= brüt 10,00 m2 yüzölçümlü, tek odalıdır. Ön cephede ortak balkon bulunmaktadır. Tek cepheli (doğu) bodrum katta eklenti olan E-2 depo, brüt 170,00 m2 dir. Tek odalı içinde, wc+duş vardır, mevcut apartman doğalgaz yakıtlı, çatılı, site içi,bina altı otoparklıdır, kat mülkiyetli, çay boyundadır. Yanında Vanlı Camii, çevresinde Bahçeşehir Koleji bulunmaktadır. İmar planı sınırı içinde olup meskun konut alanında kalmaktadır. Betonarme kaskas yapı, yaklaşık 1 yıllık binadır. 05/11/2015 tarihli yapı ruhsatı, 27/09/2017 tarihli yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcuttur. 1. derece deprem bölgesindedir. Yapı denetim uygulaması yapılmıştır, alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır, şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 800 mt uzaklıktadır.

  Adresi                          : Kurtuluş Mahallesi 2104 Sokak Selen Apartmanı Zemin Kat İşyeri No 5

  Merkez / ISPARTA

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 152.166,56 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı dosyasındadır tapu kaydı gibidir 6306 Sayılı Kanun gereğince

  riskli yapıdır şerhi vardır.

  1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
  2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisinde ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olması halinde ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK’nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  6- İİK ‘nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

  7- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8368 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler