• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 1053 (31.10.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 1053 (31.10.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 1053 (31.10.2018)

  T.C.

  SENİRKENT

  İCRA DAİRESİ

  2018/10 TLMT.

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Takibe konu arsa 1/1000 imar sınırları içerisinde kalmaktadır ve bitişik nizam iki katlı yapı yapmaya müsaadelidir.Ancak bu parselin bulunduğu yerden yol geçtiği için yaklaşık 67m2 alanı yola gitmektedir.Her ne kadar tapu kaydında bu parsel üzerinde kerpiç ev bulunuyor gözüküyor ise de parsel üzerinde hali hazır durum itibariyle herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Burada bulunan metruk ev yapı sahibi tarafından yıkılmıştır.

  Adresi                          : Isparta İl, Senirkent İlçe, 49 Ada, 17 Parsel, CUMHURİYET

  Mahalle/Köy, Camii Sokak Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm

  Yüzölçümü                  : 141 m2

  Arsa Payı                     : 1/1

  İmar Durumu             : Yok

  Kıymeti                        : 7.000,00 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu Kaydındaki Gibidir.

  1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 10:30 – 10:35 arası
  2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:30 – 10:35 arası

  Satış Yeri                      : SENİRKENT BELEDİYESİ MEZAT SALONU

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/10/2018

   

  e-imzalıdır.

      Adem BAŞTEMÜR

  İcra Müdürü

  146225

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler