• Haberler> > Planlanan süreden daha erken bitecek

  Planlanan süreden daha erken bitecek

  Planlanan süreden daha erken bitecek

  Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi yeni eğitim binalarının ve mevcut tescilli Taş Binada yapılması planlanan restorasyon projelerinin bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Metro İnşaat Sahibi Mustafa Özaydın, projeyi planlanandan daha erken bitirecekleri açıkladı.

  Yıkılan Eski Devlet Hastanesi alanına yapılan ISUBU Eğitim Kampüsünün projelerinin bilgilendirme toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıya, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Kampüs İnşaatı ihalesini alan METRO İnşaat Sahibi Mustafa Özaydın, ISUBÜ İnşaat Dairesi Başkan ve Yetkilileri ile METRO Mühendislik yetkilileri katıldı.

  18 Mayıs 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 7141 sayılı “Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” uyarınca Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde yer alan 4 Fakülte, 2 yüksekokul, 17 meslek yüksekokulu, SDÜ bünyesinden ayrılarak yeni kurulan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlandı.

  Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin kendisine ait ilk binası olacak olan eğitim kampüsü, Rektör Yılmaz Çatal’ın da girişimleriyle 2023 yılı içerisinde tamamlanacak.  Kampüsün içerisinde yer alan öğrenci yaşam alanı inşaatı ise 2024 yılı içerisinde tamamlanacak.

  Isparta’ya kazandırılan yeni kampüsle ilgili temel atma töreninde konuşan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Yılmaz Çatal “ 19 Bin metrekare alanda inşa edilen kampüsümüzde, ISUBÜ tarafından inşa edilen bölümde 3875, Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği tarafından yapılan ek bina alanında ise toplam 1500 öğrenci kapasitesi bulunacak.

  ISUBÜ tarafından inşa edilen kampüsümüzde, 5’i amfi olmak üzere 58 merkezi derslik; 2 Adet toplantı odası, 4 adet seminer odası, 3 adet bilgisayar salonu, 8 adet bilgisayar laboratuvarı, ve 2 adet teknik resim salonu bulunacak. Bunlara ek olarak kampüsümüzde “Ortak Derslikler, Teknoloji Fakültesi, Uzaktan Eğitim MYO, Teknik Bilimler MYO, Bilişim MYO, “ birimleri de yapılacak.

  Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği vasıtasıyla yapılan ek bina ise 1500 kişilik öğrenci kapasitesine sahip olacak. Ek bina içerisinde; Teknoloji Merkezi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Dil Merkezi Birimi, Araştırma Merkezleri, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı birimleri de inşa edilecek.” Dedi.

  Eğitim kampüsü için ihaleyi alan Ispartalı firma Metro Mühendislik sahibi Mustafa Özaydın, Kampüs inşaatını kendisine tanınan süreden daha erken tamamlayarak teslim edeceğini söyledi.

  Mustafa Özaydın, “ihale şartnamesine göre burayı bitirme süresi 620 gün. Ancak, biz bu sürenin çok uzun olduğunu düşünüyoruz ve bu inşaatı verilen süreden daha önce tamamlayarak üniversitemize teslim edeceğiz” dedi.

  ISUBÜ ve Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği tarafından yapılan Eğitim Kampüsü, toplamda 5 bin öğrenci kapasiteli olacak.

  Isparta’ya şehir-üniversite buluşmasına iyi bir örnek olarak kazandırılacak olan eğitim binasının bölgeye hareketlilik katması planlanıyor. 5 Bin öğrenci ve bunun yanı sıra idari ve akademik personelin gelmesiyle bölge yeniden eski hareketliliğine kavuşmuş olacak. ( UMUT DEMİRAL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler