• Haberler> > Personele Yönelik Silvikültür Şubesi Eğitimleri Yapıldı

  Personele Yönelik Silvikültür Şubesi Eğitimleri Yapıldı

  Personele Yönelik Silvikültür Şubesi Eğitimleri Yapıldı

  Isparta Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bağlı İşletme Müdürlüklerinde personele yönelik Silvikültür Şubesi eğitimleri yapıldı.

  Eğitim programlarının Covid 19 la mücadele kapsamında temizlik, maske ve mesafe güvenliği nedeniyle Video konferans yöntemiyle yapılan teorik bölümlerine; Bölge Müdürlüğü, Isparta, Eğirdir, Sütçüler, Burdur, Bucak Gölhisar ve Dinar Orman İşletme Müdürlüklerinden İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, ATM Şefleri ve Mühendisler katıldı. Video konferans yöntemiyle Tabii tensil, Sunni tensil, Sıklık bakımı, Budama, İlk aralama, Rehabilitasyon, Gençlik bakımı ve Kültür bakımı konularında teorik bilgiler verildi.

  Eğitimin arazi kısmı, Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Bölge Müdür Yardımcısı Nuri Maraş, Silvikültür Şube Müdürü Ahmet Şahan, Şube Mühendisleri, Bölge Müdürlüğüne bağlı 7 Orman İşletme Müdürlüğünden İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları ve İşletme Şeflerinin katılımı ile Eğirdir ve Bucak İşletme Müdürlüklerinde iki grup halinde gerçekleştirildi.  Arazi eğitimlerinde;  Tabii gençleştirme, Suni gençleştirme, Gençlik bakımı, Kültür bakımı, Sıklık Bakımı, İlk aralama bakımı, Budama çalışmaları konularında katılımcılara bilgi verildi ve uygulama yapıldı.

  Isparta Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy programlara iştirak ederek yapmış olduğu konuşmada,  Silvikültür faaliyetlerinin ormanlara sürekliliğinin sağlanarak işletilmeleri adına en önemli görevlerinden biri olduğunu. Ormanların sürekli dinamik bir yapıda olabilmesi ve verimliliğinin arttırılabilmesi için, ormanlara yapılacak gençleştirme ve bakım müdahalelerinin tekniğine uygun, zamanında yapılmasının çok önemli olduğunu, ormanların korunması ve sürdürülebilir bir şekilde işletilmesinin yanında, gelecek nesillere aktarılmasında da teşkilatımıza büyük görevler düştüğünü ifade etti. (AHMET LÜTFİ ATAŞ)

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler