• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Ortak Yürütülen Kadastro Çalışmaları Değerlendirildi

  Ortak Yürütülen Kadastro Çalışmaları Değerlendirildi

  Ortak Yürütülen Kadastro Çalışmaları Değerlendirildi

  Kadastro Mülkiyet Daire Başkanı Isparta Kadastro Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğünce ortak yürütülen kadastro çalışmalarını değerlendirdi.

  ​Kadastro ve Mülkiyet Daire Başkanı Ahmet Akbulut ve Mülkiyet ve Özel Ormanlar Şube Müdürü Hasan Ayhan Isparta Kadastro Müdürlüğü ile ortak yürütülen programlar kapsamında Isparta Kadastro Müdürlüğüne ziyarette bulunarak akabinde Orman Bölge Müdürlüğünde icra edilen Kadastro faaliyetleri, Orbis veri girişleri ve komisyonların arazi çalışmalarıyla ilgili inceleme ve değerlendirmede bulundular.

  Kadastro ve Mülkiyet Daire Başkanı Ahmet Akbulut, Bölge Müdür Vekili Tahsin Etli, Bölge Müdür Yardımcısı Özlem Cevahirci, Mülkiyet ve Özel Ormanlar Şube Müdürü Hasan Ayhan, Orman Bölge Müdürlüğü Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Hüseyin Divrik ve 93 Nolu Kadastro Komisyon Başkanı Cemalettin Bedii Cevher; Kardeş kurum olarak ortak yürütülen programlar kapsamında Isparta Kadastro Müdürü Ali Soydan’a ziyarette bulunarak arazide yürütülen kadastro çalışmaları esnasında karşılaşılan sorunlar, ormanları tescili, revizyon çalışmaları ve çözüm önerileriyle ilgili görüş alış verişi yaptılar.

  Daha sonra Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda; Kadastro ve Mülkiyet Dairesi Başkanı Ahmet Akbulut, Isparta Orman Bölge Müdür Vekili Tahsin Etli, Özel Ormanlar Şube Müdürü Hasan Ayhan, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Hüseyin Divrik, Kadastro Komisyon Başkanları, Tip Ofisi personeli, 7 Orman İşletme Müdürlüğünden İşletme ve Kadastro Şeflerinin katılımı ile eğitim toplantısı yapılarak; Orman Kadastro Çalışmaları, ORBİS Kadastro modülleri ve veri girişleri, katılımcıların görüş ve önerileri, Mülkiyet, Tahsis, Özel Ormanlar, 16. Madde Uygulamaları ve Tapulu Kesim” konularında karşılaşılan sorunlar değerlendirilerek Kadastro çalışmalarında mevzuat yönüyle karşılaşılan aksaklıklar ve izlenmesi gereken yollarla ilgili katılımcılar bilgilendirildi.

  Daire Başkanı ve beraberindeki heyet daha sonra; çalışmalarını Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğünde yürüten 93 Nolu Kadastro Komisyon Başkanlığı şantiyesinde incelemelerde bulunarak: Komisyon Başkanı Cemalettin Bedii Cevherden icra edilen çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

  Programın arazi kısmında Isparta işletme Müdürlüğüne bağlı Senirkent İlçesi, Gençali Köyünde Ormanların tescili ve revizyonuna yönelik 30. Madde kapsamında icra edilen 2B çalışmaları yerinde görülerek yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirme yapıldı. Arazi programı sonunda Kadastro Daire Başkanı Ahmet Akbulut başkanlığındaki konuk heyet Konya Orman Bölge Müdürlüğüne uğurlandı. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler