• Haberler> > Ödevler, evlere kalmasın

  Ödevler, evlere kalmasın

  Ödevler, evlere kalmasın

  Edebiyat Öğretmeni Kader Bozkurt, devraldığı Isparta Gelişim Çocuk Kulübü hakkında konuştu. Kurumun işlevlerinden bahseden Bozkurt, “Çalışan anne ve babaların çocuklarına zaman ayırmada güçlük çektiği saat dilimlerinde onlara yardımcı oluyoruz. Ayrıca çocukların ödevlerini yapmaları hususunda da deneyimli sınıf ve branş öğretmenlerimiz ile birlikte bizzat biz ilgileniyoruz” dedi.

  Deneyimli ve başarılı Edebiyat öğretmeni aynı zamanda Çocuk Gelişim Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Kader Bozkurt, hayalini kurduğu işte yönetici konuma geçti. Yıllarca çocuk kulübelerinde müdürlük yapan Bozkurt, artık Isparta Gelişim Çocuk Kulübü’nün kurucu müdürü. Kısa süre önce devralmasına rağmen kulübe kayıt olan öğrenci sayısındaki başarısını çalışma disiplinine bağlayan Bozkurt, “Özveri ve Azmin karşılığı şüphesiz helal başarıdır” İfadelerini Kullandı.

  Isparta Gelişim Çocuk Kulübü’nün Kurucu Müdürü Kader Bozkurt  , “ Süleyman Demirel Üniversitesi, Edebiyat bölümü mezunuyum. Yıllarca Çocuk Kulübelerinde çalıştım. Çok şükür şuan mesleki hayatımda bir üst mertebeye erişmek nasip oldu ve Isparta Gelişim Çocuk Kulübü’nü devraldım.  İlk başlarda bir kurumu devralmanın sorumluluğundan korkmuş olsam da işin mutfağından geldiğimi bilmek özgüvenimi ve cesaretimi arttırdı. Bir nevi risk almıştım.  Ancak Kulübümüzün gelmiş olduğu noktalara baktığımda iyikilerim keşkelerimden daha fazla oldu. Bu durumdan oldukça memnunum.   Kazancımdan çok ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkan bir işte başarılı olmak benim için yöneticilik kimliğinden önce gelen bir durum. Çünkü bir sürü öğrencimizin sorumluluğunu üstlenmek kolay bir iş değildir.  Peki, Isparta Gelişim Çocuk Kulübü’nde ne mi yapılıyor? Öncelikle Aile Sosyal İl Müdürlüğüne bağlı bir kurumuz.  Faaliyetlerimiz Doğrultusunda ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizi anlaşmış olduğumuz servislerle okullarının öğle molası saatlerinde alıp, merkezimize getiriyoruz. Burada ellerimizle hazırladığımız en az üç eşit yemekler ile besin ihtiyaçlarını karşılayıp okullarına güvenli bir şekilde geri bırakıyoruz. Okul saatlerinin bitiminde ise anne ve babaları çalıştığı için tek başlarına geçirecekleri iki buçuk saat gibi bir zaman aralığının çöp olmaması adına çocukları tekrar merkezimize getiriyoruz. Ödev takip sistemi ile o gün verilen ödevlerini yapmalarını sağlıyoruz.  Bu süre zarfında çocuklara alanında başarılı, deneyimli, sınıf ve branş öğretmenleri rehberlik ediyor.   Böylelikle eğlenceli aktiviteler ile ödevlerini zevkle yapan öğrenciler sorumluluk bilincini de geliştirmiş oluyorlar.  Kapasitesi 150 Kişilik  olan etüdümüzün sınıfları da oldukça geniş olup, ferah ve temiz bir ortamda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Önemli hafta ve günlerde çocukların okulda yaptığı etkinliklere ilaveten bizlerde eklemeler yaparak o günün anlam ve önemini çocukların bilinçlerine kalıcı bir şekilde yerleştiriyoruz.  Ders konularında eksik kaldıkları noktaları tespit ediyor, öğretmenlerimizin eşliğinde çocukların  problemlerini çözmelerinde  yardımcı oluyoruz. Böylelikle ailelerin mesai saatleri içerisinde çocuklarının hem güvenli, hem de eğitici bir yerde vakit geçirdiklerini bilmesi iç huzurlarını da bozmamış oluyor.” dedi. (TUĞBA SEREL)

  Isparta Gelişim Çocuk Kulübün adresi ; Kepeci Mahallesi 115. Cadde, No 8’ de olup

  Kulübün sosyal medya hesabı kader032 ispartagelisimcocuk

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler