• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > O Sürücü Tutuklandı!

  O Sürücü Tutuklandı!

  O Sürücü Tutuklandı!

  Aracıyla durağa giren ve 5 kişinin yaralanmasına sebep olan ve olay sonrası aracını bırakıp kaçan O.M.Ü’nün ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Ehliyetsiz sürücü çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

  Isparta’da otomobilin durağa çarpması sonucu otobüs bekleyen 5 kişinin yaralanmasına neden olan ve kazadan sonra aracı kaza yerinde bırakıp kaçan sürücünün ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Isparta Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ehliyetsiz sürücü O.M.Ü’nün, çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi.

  Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “08 Ekim 2021 günü akşam saat 21:15 sıralarında Isparta-Merkez Bahçelievler 102 Cadde üzerinde bulunan otobüs durağında beklemekte olan şahıslara aşırı hızla yoldan çıkan bir aracın çarpması sonucu 1’i ağır olmak üzere toplam 6 kişi yaralanmış, olaya karışan araç şoförü olay yerinden kaçmıştır. Konuyla ilgili KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) kayıtları, olay yerine bırakılan aracın bilgileri ile araçtaki iz ve delillerden yapılan eşleştirme ve kontroller sırasında aracı kullanan şüphelinin, sürücü belgesiz O.M.Ü. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, 09 Ekim 2021 sabahı yakalanarak gözaltına alınmıştır. Kazaya karışan araç sahibine “Aracı Ehliyetsiz Kişiye Vermek Ve Kullandırmak ” suçundan, aracı kullanan küçük yaştaki kişiye de “Ehliyetsiz Araç Kullanmaktan ve ayrıca Taksirle Yaralama Olayına Sebebiyet Vermekten” idari ve adli işlem tesis edilmiştir. Şüpheli 10.10.2021 günü adli makama sevk edilen O.M.Ü. tutuklanmıştır.” Denildi. (MURAT USLU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler