• Haberler> > Nurşen Akyazı Gümüş Madalya Kazandı

  Nurşen Akyazı Gümüş Madalya Kazandı

  Nurşen Akyazı Gümüş Madalya Kazandı

  Antalya’nın Kemer ilçesinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Tahtalı Run to Sky Powered by Corendon Airlines yarışları sona erdi. Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Corendon Airlines’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışlara 14 ülkeden 400 sporcu katıldı. .

  Run to Sky Dünya’da eşi benzeri bulunmayan heybetli görüntüsüyle 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine deniz kenarından koşulan Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışına ETUDOSD (Eğirdir Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Derneği Kulübü) sporcusu ve  aynı zamanda Bisiklet Eğitimi Antalya Kurucusu Antrenör Nurşen Akyazı da katıldı.

  Yarışların tamamlanmasının ardından Atatürk Parkı’nda ödül töreni düzenlendi. 3 yıl üst üste derece alan ETUDOSD sporcusu ve  aynı zamanda Bisiklet Eğitimi Antalya kurucusu Antrenör Nurşen Akyazı 2.olarak yarışı tamamladı.

  Türkiye’nin en zorlu koşu parkurlarında sporcular, 116 kilometrelik Tahtalı ultra sky ,60 kilometrelik Berg Sky Race, 29 kilometrelik Chimera Run ve 27 kilometrelik Tahtalı Run to Sky etaplarından mücadele etti. Organizasyona 12 ülkeden 400sporcu katıldı.Zorlu yarışmalarda sporcular etaplarda zorlandı. Bazı sporcular bitiş çizgisini görseler de hipotermiye girmemek için kendilerini yarış sonrası sürekli sıcak tutmaya çalıştı ve yüksek irtifa  hava değişimi ve hiç durmadan ve hızlı bir şekilde çıkılan rakım nedeniyle sporcular zorlandı. .ETUDOSD sporcusu Nurşen AKYAZI 2.oldu.

  Antrenörü İbrahim İNCESU ile birlikte disiplinli antrenmanları ile bu yıl Tahtalı run to sky ‘da 2.oldu. Antremanlarını her gün Kum koşusu ve dağ koşuları yaparak hazırlandılar. Nurşen Akyazı şunları söyledi:

  “5 Haziran Cumartesi  Türkiye’nin En zorlu Skyrun koşusu olan #Tahtalıruntosky koşusunu 2.lik ile tamamladım..Başta  Antrenörüm İbrahim İncesu’ya , Kulübü Etudosd ‘a  desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bu harika koşu organizasyonu için tahtaliruntosky  ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. 2.lik plaketimi ve madalyamı kulübüm ETUDOSD’a ve tüm Bisiklet Eğitim Antalya adına aileme armağan ediyorum. Sevgilerimle.” (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler