• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Mevlid-i Nebi Programına Büyük İlgi

  Mevlid-i Nebi Programına Büyük İlgi

  Mevlid-i Nebi Programına Büyük İlgi

  Eğirdir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği ‘Mevlid-i Nebi  Programı’ büyük alkış aldı.

  Programa Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Emniyet Müdürü Ayhan Zarif, Jandarma Komutanı Yzb. Fatih Türkmen, Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Selim Sözer, Daire Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile program devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Okul Müdürü Cevat Erol özetle;’Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Müftüm, Sayın İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerim, değerli misafirler programımıza  hoşgeldiniz şeref verdiniz. Bu hafta Mevlid-i Nebi haftası. Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrif ettikleri Rebi-ül evvel ayı. Kainat ve beşeriyetin yüz yıllardır yolunu gözlediği peygamber efendimizin doğum günü.’ Bugün Hz. İbrahim’in duası, Hz. İsa’nın müjdesi, dedesi Abdulmuttalip veannesi Amine’nin rüyasının dünyayı şereflendirdiği gün.’  Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrif etmelerinden önce insanlık ve kainat cehalet çağını yaşıyordu. İnsanlık yeni bir elçiye yeni bir peygambere muhtaçtı. Tamda bu sırada Hz. Peygamberin dünyaya gelişiyle karanlık ve zulüm içindeki insanlık O’nun gelişiyle zulüm bitmiş hayat tüm canlılar için daha müreffeh bir duruma gelmiştir.’ diyerek sözlerini sürdürdü.

  Şiirler, Oratoryo, İşaret Dili İlahi Korosunun ‘Sevdim Seni Mabuduma’ İlahi gösterisi büyük beğeni topladı.

  İlçe Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu yaptığı konuşmada; ‘Bugün Mevlid-i Nebi Haftası münasebeti ile bir araya geldik. Malumunuz insanoğlu sosyal bir varlık, diğer insanlarla iyi ilişkiler kurmak durumunda. bu yaşadığımız dünyayı diğer insanlarla paylaşıyorsak ve onlarla kurduğumuz ilişkilerde her daim, dostluğa, sevgiye, saygıya muhtacız.’ sözleriyle konuşmalarına devam etti.

  Daha sonra Isparta İlahi Grubunun sunumu protokol ve misafirler tarafından beğeniyle izlendi. (Eğirdir Belediyesi Basın Bürosu)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler