• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Marka değerlere pazar yaratma çalışmaları sürecek

  Marka değerlere pazar yaratma çalışmaları sürecek

  Marka değerlere pazar yaratma çalışmaları sürecek

  Vali Ömer Seymenoğlu Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar, Meclis Başkanı Mehmet Ali Doğan ve beraberindeki  heyeti kabul etti.

  Ziyarette pandemi sürecinin Isparta tarımına ve ticaretine etkileri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Elma hasadının başlamasıyla birlikte oluşan piyasa ve beklentiler ele alındı. Ayrıca 19-22 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlemesi planlanan 16. Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım ve Hayvancılık Fuarı  hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

  Görüşmede Vali Seymenoğlu; pandemi sürecinde ilimiz tarımsal üretiminin sekteye uğramaması için gereken tüm önlemlerin alındığını ve sürecin sorunsuz şekilde devam ettiğini  ifade ederek yeni başlayan elma hasadında da aynı titizlikte  sürecin yönetileceğini söyledi. Isparta’da tarımsal üretimin daha değerli hale getirilmesi gerekliliğini de vurgulayan Vali Seymenoğlu, pandemi sürecinde  dünyada artan gıda talebinin ilimizdeki üretici ve tüccarlarca iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

  Pandemi sürecinde tarım sektörüne verdiği desteklerden ve alınan önlemlerden dolayı Vali Seymenoğlu’na teşekkür  eden Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar ise elma hasadının sorunsuz olarak tamamlanması temennisinde bulunarak yeni sezonda oluşan fiyatların çiftçiyi umutlandırdığını ve talebin de iyi olduğunu ifade etti. Adar, İlerleyen süreçte de daha öncesinde olduğu gibi Isparta’nın marka olan tarımsal ürünlerine yeni pazarlar bulmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler